Advocaat: “Daha iyi teknik direktör buluyorlarsa getirsinler”

0
273
views
Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, sarı-lacivertli takımdaki geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, sarı-lacivertli takımın performansının baş sorumlusunun kendisinin olduğunu belirterek, “Yönetimimiz, eğer daha iyi bir hoca bulacağını düşünüyorsa hemen getirsinler.” dedi.

Hollandalı teknik adam, Spor Toto Süper Lig’in 21. haftasında 0-0 berabere kaldıkları Kasımpaşa maçından sonra düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’ye para için gelmediğini aktaran Advocaat, şunları kaydetti:

“Buraya, benim için iyi bir fırsat olduğunu düşündüğüm için geldim. Para için değil, kariyerimi büyük ve hedefleri olan bir kulüpte bitirmek için geldim. Benim için büyük bir fırsat olabilir diye geldim. Buraya geldiğimde artık çok geçti. Aralık ayı da yine çok geçti. Her zaman kendinize bakmalısınız. Burada bir şeyler oluyorsa bunlarda baş sorumlu benim. Yönetimimiz, eğer daha iyi bir hoca bulacağını düşünüyorsa hemen getirsinler.”

Advocaat, istifayı düşünüp düşünmediği ve yönetimin sözleşme uzatma teklifine ne yanıt vereceğinin sorulması üzerine, “Hep, ‘eğer şu olursa’ şeklinde konuşuyoruz. Mart ayına kadar düşüneceğimi ve mart ayında cevabımı vereceğimi söyledim. Bu konuda sözümü tutayım. Bu kulüp, benden daha önemli. Ben cevabı biliyorum ama bazen aklınızdaki cevabı veremezsiniz. Hala buradaki sorumlu kişi benim.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin Avrupa kupalarına gidememe tehlikesinin olduğunun hatırlatılması üzerine Advocaat, “Avrupa Ligi’ne gidemediğimiz zaman bu soruyu sorun. Yarın ben ölürsem başkası gelir zaten. Gerçeklerle gelin. Eğer diye konuşmayın. Sezon sonunda buradayım veya değilim. O zaman beni suçlayabilirsiniz.” şeklinde görüş belirtti.

Advocaat’ın sorular karşısında sinirlendiği görüldü.

BAZEN CEVABI BİLİRSİNİZ AMA SÖYLEYEMEZSİNİZ…”

”Hep eğer eğer diye konuşuyoruz. Bir bekleyelim görelim neler olacağını. Mart ayında vereceğimi söyledim bu kararı (Devam edip etmeme). Ama bu kulüp benden daha önemli. Ben cevabı biliyorum ama bazen cevabı bilirsiniz ve veremezsiniz.”

”(Antalyaspor ile aradaki farkın azalmasının sorulması üzerine) Avrupa Ligi’nin dışında kalırsak o zaman bu soruları sorarsınız. Yarın ben ölürsem başkası gelir… Ben burada olurum ya da olmam sezon sonunda, o zaman beni suçlayabilirsiniz.”

ADVOCAAT’TAN İLGİNÇ TARAFTAR SÖZLERİ! ”GÖREMİYORUZ…”

Sarı-lacivertli taraftarların maçlara ilgi göstermediğini belirten Advocaat, şunları kaydetti:

“Taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Onları suçlamak istemiyorum ama her oyuncunun dolu statta oynamaya ihtiyacı vardır. Kağıt üzerinde bizden daha zayıf görünen takımlara karşı 10-15 bin kişiye oynuyoruz. Daha iyi görünen takımlara karşı dolu statta oynuyoruz. Üst düzey kulüplerde 10-15 bin kişi yetmez. Taraftarın desteğiyle hakemi etki altına almak, rakibe baskı kurmak istersiniz. Bunu şu anda göremiyoruz. Galatasaray ve Beşiktaş ile oynarken geliyorlar ama o zaman bunun etkisini görüyorsunuz. Muhtemelen gelememelerinin bir sebebi vardır ama takımımız için onların burada olmaması hiç iyi değil. Taraftarlarımızı suçlamak istemiyorum ama 10 bin kişi ile 50 bin kişi önünde oynamak arasında çok büyük fark var.”

Gelecek iki haftada yapacakları maçların Fenerbahçe için kritik önem taşıdığını vurgulayan sarı-lacivertli takımın teknik direktörü, “İlk 4’te, ilk 2’de olması gereken bir takımız. Puan anlamında bunlar olabilecek şeyler ama bunları saha içinde de yapmamız gerekiyor. Bu kulübün kesinlikle Avrupa kupalarında olması gerekiyor. Bu sabah oyuncularımızla bir toplantı yaptık. Onlar da çok kritik iki haftaya girdiğimizi fark etti. Bugün kesinlikle oyuncularımı mücadele etmeme, çalışmama konusunda suçlayamam. Mücadeleden daha fazlası gerekiyor. Çıkıp ben de mücadele edebilirim. Bundan daha fazlasını vermemiz gerekiyor ama şu anda bunu görmüyoruz.” şeklinde konuştu.

Söz sizde