Aziz Yıldırım “şike davası” için konuştu: “Beşiktaş nerede?”

0
374
views
FETÖ/PDY’nin “Futbolda şike” soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla açılan dava Silivri Ceza İnfaz Kurumu karşısında bulunan duruşma salonunda başladı. İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen davanın ilk duruşmaları 5 gün sürecek. Duruşmaya Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da katıldı.

“Futbolda şike” soruşturmasında kumpas iddialarına ilişkin açılan dava başlarken, Aziz Yıldırım, “herkes korkuyor, kaçıyor, biz buradayız” dedi.

İŞTE AZİZ YILDIRIM’IN SÖZLERİ…

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, “Futbolda şike” soruşturmasında kumpas iddialarına ilişkin açılan davaya verilen ara sonrası basın mensuplarına açıklama yaparak, “Yargıtay artık karar vermeli. Fenerbahçe’den başka kimse, hiçbir kulüp FETÖ’den şikayetçi değil, neden? 2011’de yapılan hadise Türk futboluna darbe vurmadı mı?” dedi.
Aziz Yıldırım, kendisi bugünleri henüz sözde şike davasında yargılanırken söylediğini hatırlatarak, “Herkes bunu algılayamadı o zaman. Zaman içerisinde gördük ve 15 Temmuz’da tüm Türkiye Cumhuriyeti’ni karanlığa götürmeye yeltenen süreci yaşadık” şeklinde konuştu.

“YARGITAY ARTIK KARARINI VERMELİ”

Tüm Fenerbahçeli yöneticiler olarak 2011’den bu yana hayata hiçbir şekilde konsantre olamadıklarını, kafalarının bir yerinde hep bu davaların olduğunu belirten Aziz Yıldırım, kendileri hakkındaki Yargıtay kararının henüz açıklanmadığını hatırlattı ve “Bu süreç içinde Yargıtay artık kararını vermeli” dedi. Kendisi ve arkadaşlarının Yargıtay karar vermesin, süreç uzasın diye bir beklenti içinde olmadıklarını belirten Aziz Yıldırım, “Biz Fenerbahçe için ne söz vermişsek yapmaya hazırız. Belki de Yargıtay kararı çıkmadan da karar vereceğiz artık o noktaya geldik” dedi.

2011’de yapılmaya çalışılan kumpasta asıl amacın Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım’ı ele geçirmek olduğunu söyleyen Yıldırım, “2011’deki bu hadise Türk Futboluna darbe vurmadı mı? Nerede Futbol Federasyonu?” diye sordu. “Bakın biz korkmuyoruz. Fenerbahçe yöneticileri, bizimle beraber suçlananlar, aslanlar gibi bugün bu salona geldi. Burada duruyorlar. Hepsi de gereken cevabı onlar bir şey söyleyince veriyorlar. Nerede kulüpler? Nerede Kulüpler Birliği? Siz bunlardan şikayet ediyorsanız. Bunların bu ülkeyi karanlığa götürdüğüne inanıyorsanız, geleceksiniz burada suçlamanızı yapacaksınız. Onlara karşı haklılığınızı ispat edeceksiniz. Herkes korkuyor, kaçıyor. Ama biz sonuna kadar buradayız” diye konuştu.

“Bu ne Aziz Yıldırım ne de Fenerbahçe’nin davasıdır. Bu tüm Türkiye’nin davasıdır” diyen Başkan Aziz Yıldırım, “Tüm liglerdeki Bütün kulüpler, kime bulaştırılmak istenmişse, basın mensubu, hakem kim varsa gelip bu davada taraf olmalı. Kaçmasınlar, korkmasınlar. Herkes ümit ediyor ki yarın bunlar yine bir şey olur diye. Bunlar, bir daha bir şey olmazlar” dedi. Aziz Yıldırı, “Beşiktaş Kulübü nerede? Bizim eteğimize dantel, süs yapmışlardı onları. Neredeler? Niye şikayetçi olmuyorlar? Gelin şikayetçi olun, kaçıyorlar” dedi.

MEHMET BARANSU İLE AZİZ YILDIRIM ARASINDA SÖZLÜ TARTIŞMA

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri’deki duruşma salonunda yapılan “FETÖ’nün şike kumpası” davasının ilk duruşmasına 15’i bu davadan 5’i diğer FETÖ davalarından 20 tutuklu sanık katıldı. Mahkeme heyeti duruşma salonunda gelmeden, Mehmet Baransu ile Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile sözlü tartışma yaşandı. Ardından da tartışmalara Ali Fuat Yılmaz’er katıldı.

Sanık sırasından müştekilerin oturduğu bölüme doğru baktığında, Aziz Yıldırım, “Küfür ediyor terbiyesiz. Önüne dön” diye bağırdı. Mehmet Baransu da ‘Sen küfür ediyorsun’ diye karşılık verdi. Diğer müştekiler “Sen vatan hainisin’ diye bağırmaya başladı.

Ali Fuat Yılmazer, “Onlar müşteki değil. Tescilli suçlular” diye bağırınca Aziz Yıldırım “Oradan bağırmakla olmuyor. Önce adam olmak lazım adam” şeklinde karşılık verdi.

Jandarma, Yılmazer’i salondan çıkarıldı. Aziz Yıldırım bu sırada “Ülkeyi karanlığa götürdünüz” dedi.

Mehmet Baransu ile müştekiler arasında tartışma devam edince jandarma, Mehmet Baransu’yu da salondan çıkardı.

Salondan çıkarıldığı sırada Baransu da “Asker kaçakları ne zamandan beri mahkeme salonuna alınıyor” diye bağırdı. ŞEKİP MOSTUROĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Şekip Mosturoğlu, bugün başlayan Şike Kumpası Davası hakkında, “İnşallah sonunda adalet yerini bulur” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, “İlk etapta kimlik tespitleri yapıldı. Yarın sorgulamalar başlayacak ve 5 gün sürecek. Kalabalık olduğu için tabii ki uzun sürdü. Rutin giden bir dava söz konusu. Yakalama kararı olan firari sanıklar var. Onlar için yeni bir karar yok. Mahkeme uygun görürse gelmeyenler hakkında yakalama kararı çıkarılabilir. Bugün müştekilerin bazıları da gelmedi ve dosyada dilekçeleri vardı. O da bir süreç olacak. Çok sayıda sanık var ve ciddi bir vakit alabilir. Buradaki insanların hepsi suçlu diye bir şey yok ve masumiyet karinesinden yararlanıyorlar. Yargı önünde hesap verenler ya ceza alacak ya da beraat edecek. Burada önemli olan sağlıklı bir şekilde savunmanın yapılmasıdır. Bizim dönemimizde büyük bir baskı ortamı vardı ve savunma hakkı kullandırılmadı. 35 ila 85 yılla yargılanıyorlar.

Biz o dönemde tutuklu yargılandık ve ailelerimiz üzerinden baskı kurdular. Bir iddia var ve biz iddia tarafındayız. Biz iddia tarafıyız daha sonra mahkeme bir karar verecek, o saate kadar da masumiyet karinesinden istifade edecekler. Biz o dönemde edemedik ve suçlu ilan edildik. Savcının iddianame okuduğu bir dönem yaşadık ve duruşmaya çıkmadan önce alacağımız kararlar gazetelerde yazılıyordu. O dönem karanlık bir dönemdi. İnşallah sonunda adalet yerini bulur.” dedi.

Söz sizde