Advocaat ayrılmayı düşünüyor!

0
372
views
Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat, yönetimin “Kal” teklifine rağmen, ‘her şeyin tek sorumlusu’ olarak gösterilmekten rahatsız ve sezon sonu görevi bırakmayı düşünüyor.

İşte Advocaat’ın kendisi hakkında rahatsızlık duyduğu konular ve bu olaylar hakkındaki görüşleri:

1- Advocaat’ın en çok sinirlendiği konu, ‘tazminat almak için istifa etmiyor’ şeklindeki iddialar. Hollandalı’nın, konuyla ilgili bir sohbette, “Sözleşmem sezon sonunda bitiyor ve tazminat maddesi yok. Beni paragöz bir antrenör olarak göstermek kime ne kazandıracak? Ben buraya Fenerbahçe yönetiminin davetiyle geldim ve yeni bir heyecan hissettim. Para hep ikinci plandaydı” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

2- Tecrübeli çalıştırıcının, rahatsızlık duyduğu bir başka nokta ise ‘Her şeyin sorumlusu teknik direktör’ algısının yönetime yakın kaynaklarca dillendirilmesi…

DESTEK VERİYORUM, DESTEK GÖRMÜYORUM

Advocaat’ın, “Yönetimden, sahadaki çimciye kadar bir mücadele veriyoruz. Başarı ya da başarısızlık bir kişiye mal edilemez. Devre arasında transfer yapamadık, çünkü şartlar uygun olmadı. Ama ben bu konuda kimseyi suçlamam. Ben de aynı desteği görmek istiyorum” yorumunu yaptığı bildirildi.

3- Advocaat, performanslarını beğenmediği için kadro dışı bıraktığı 2 futbolcunun yönetimin isteği ile affedilmesinden de rahatsız oldu. Üstelik Emenike’nin Krasnodar’da oynatılmasının yönetimin ‘Piyasasını kaybetmeyelim’ telkini sonrası gerçekleştiği, aynı şekilde Van der Wiel’in de bu mantıkla Kasımpaşa maçında sahaya sürüldüğü kaydedildi. Advocaat’ın ayrılık fikrine yönetimin de karşı çıkmadığı ve yeni arayışlara başladığı kaydedildi.

Söz sizde