Rıdvan Dilmen’in Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım iddiası! Spor haberleri

0
335
views
Rıdvan Dilmen, TRT Spor’daki Futbolun Zirvesi adlı programda Levent Özçelik’in sorularını yanıtladı. Dilmen, tur atlaması durumunda UEFA’da finale en yakın takımın Fenerbahçe olduğunu söyledi.

FENERBAHÇE’DE TUHAF İŞLER OLUYOR
Aatıf’ı Trabzon’a teklif ediyorlar. Adam gidecek sonrasında Bursa maçında ilk 11’e çıkıyor, Avrupa maçında yok. Sonra Wiel de aylardır oynamıyor Kasımpaşa maçında gel oyna diyor. Tuhaf işler oluyor Fenerbahçe’de, Beşiktaş’ta böyle işler olmuyor güle oynaya şampiyonluğa oynuyorlar. Bu tuhaflıklar takımın özgüvenini bozuyor.

ARKADAŞ DEĞİL, SPORCUN
“Sonra basın toplantısında o Ukraynalı (Karavaev) arkadaştan söz ediyor. O ‘Ukraynalı arkadaş’ değil, senin sporcun. Tuhaf bir durum var. Tuhaf bir durum. Art niyetli olsam. Hoca ‘ben almadım yönetim aldı’ mesajını veriyor derim. Bu tuhaflıklarla uğraşmayan bir Beşiktaş ve Şenol Güneş var. Onlarda geçen sene güle oynaya şampiyon oldu. Bu sene de favorisi. Hiç duydun mu, Beşiktaş’ta şu kadro dışı kaldı, bu kadro dışı kaldı. Bu tür dengesizliklerde takımın özgüveni azalır bir. Takımın lidere yani hocaya güveni azalıyor iki. Bunları her iki camiada da (Fenerbahçe ve Galatasaray) yaşandı.”

FENERBAHÇE’NİN TUR ŞANSI…
Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi’nde tur atlama şansı %60. Fenerbahçe 1-0’ı bulacaktır. Daha sonra 0-0 oyununa döner. Seyirci gelirse Fenerbahçe’nin tur atlaması şansı %70’e çıkar.

TEK SORUMLU ADVOCAAT
Advocaat bu takımdan bir şey olmaz diyerek 13 hafta varken takımı şampiyonluk yarışından uzaklaştırdı. Bana göre Fenerbahçe’nin bu duruma düşmesinin 1 numaralı sorumlusu Advocaat’tır.

EĞER ADVOCAAT DEVAM EDERSE…
Eğer Advocaat devam edecekse takımı değiştirmek zorunda. Takım kötü olduğu için söylemiyorum bunu Advocaat takıma yeteneksiz dediği için söylüyorum. Hoca 5-6 futbolcu transfer etmek isteyecektir ama bu mali kriterlerde yapılır mı? Bilmiyorum.

ALİ KOÇ KESİNLİKLE ADAY OLACAK
Yargıtay kararından sonra Aziz Yıldırım kongre kararı alacaktır ama aday olup olmayacağını bilmiyorum. Ali Koç mutlaka aday olacaktır.

AZİZ YILDIRIM HATA YAPTI
Aziz ve Şekip Bey’in tartışılan bir teknik adamla sözleşme uzatmak için görüşmesi yanlış, hata yapmışlar.

Muhtemel yeni başkan…
Advocaat, Obradovic gibi başarılı olsaydı; muhtemel yeni başkan ‘sözleşmesini neden uzattınız?’ demezdi. Avrupalı teknik direktörlerle yerli teknik direktörler arasındaki en büyük fark duygulardır. Yabancı teknik direktörler açıkça ‘Ben istediğim oyuncuları yönetim transfer etmedi’ diyorlar. Ama o camianın içinden gelen hocalar bunu diyemiyorlar. Ne zaman diyorlar biliyor musun? Ayrıldıktan sonra veya aile içindeki sohbetlerinde bunları söylüyorlar, camialarını ve yönetimlerini korumak için. Bir de camialarına karşı tutkunlukları var, ben yönetimimi satmayayım diyor ve daha duygusal bakıyorlar. Sonra gittikten sonra keşke şu transferleri yaptısaydım diyorlar. Çünkü gönderilirken kötülenip gönderiliyorlar.

BEŞİKTAŞ AÇIK ARA FAVORİ
Bundan önce Galatasaray, 4 sezon üst üste şampiyon olduğu dönemin 3. ve 4. yılında açık ara favoriydi. Uzun zamandan sonra Beşitkaş bu kadar favori.

BEŞİKTAŞ’IN VAZGEÇİLMEZİ ŞENOL GÜNEŞ
Akhisar maçında Oğuzhan daha ilk dakikadan itibaren rakip ceza sahasında pozisyona girmeye çalışıyor. Bu Şenol Güneş farkı. Fenerbahçe’de Souza, Mehmet Topal ve Galatasaray’da de Jong ve Selçuk bunu yapıyor. Beşiktaş’ın vazgeçilmez ismi Şenol Güneş, futbolcu olarak Atiba.

F.BAHÇE 3,, BEŞİKTAŞ 5 FORVETLE OYNUYOR
Şenol Güneş, Mehmet Topal, Souza ve Ozan’dan sadece bir tanesini oynatırdı. Fenerbahçe 3 forvetle oynuyor, Beşiktaş ise bekleri katmadan 5 forvetle oynuyor.

ŞENOL GÜNEŞ TAKIMIN YARISINA ATIN DİYOR
Şenol Güneş takımın 6’sına atın diyor. 5’ine yemeyin diyor. Rizespor maçında Galatasaray hocası 8 futbolcuya yemeyin diyor. 3 futbolcuya atabilirsiniz atın diyor.

FENERBAHÇE TUR ATLARSA…
3 takımımızda eğer Fenerbahçe tur atlarsa finale en yakın olan takım Fenerbahçe’dir. Avrupa’da başka bir oyun oynanıyor. Avrupa Kupası Şampiyonlar Ligi gibi değil. Avrupa Kupası Türkiye Kupası gibi. Türkiye Kupası’nı alan 8-10 tane takım ama Süper Lig’i kazanana 5 takım.

BEŞİKTAŞ 10 PUAN GERİDE OLSUN…
Beşiktaş 10 puan geride olsun. 10 bin seyircisi gider. Artık Türkiye’de başarıya odaklı oldu taraftarın gelmesi.

DERBİDE ŞANSLAR EŞİT
Osmanlıspor – Başakşehir maçındaki skorun derbiyi etkileyeceği düşünüyorum. En azından Beşiktaş’ın oyununu etkiler. Derbide iki tarafın şansını eşit olarak görüyorum. Beşiktaş favori olarak diyemem.

RİZE’DE KAYBA SEBEP OLDU
Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Tudor ile ilgili açıklamalar yapan Dilmen, “Karabük – Beşiktaş maçı Tudor’a Rize’de puan kaybına sebep oldu. Karabükspori Beşiktaş’ı hücum yaparak yenmedi kontratak yaparak yendi. Tudor, 3 oradan aldı, Galatasaray ile Rize’de 2 puan kaybetti. Farklı takımlarda farklı oynanır.” ifadelerini kullandı.

EREN OYNAMAZ
Eren Derdiyok’un derbide oynayacağını düşünmediğini aktaran Rıdvan Dilmen, kendisine göre Galatasaray’ın nasıl bir 11 ile sahaya çıkacağını şu sözlerle anlattı:
“Ben Galatasaray’ın öndeki oyuncularının Podolski, arkalarında Sneijder, öndeki oyunculardan birinin kesin Bruma, diğerinin ise Yasin ya da Rodrigues, arkada da De Jong ile Selçuk olacağını düşünüyorum. Eren’i oynatacağını düşünmüyorum. Stoperlerin yine aynı olacağını düşünüyorum. Carole düzelirse sol bek olur. Sağ bekte Cavanda sürprizi yapabilir gibi geliyor bana. Bu tip antrenörler desansif atlet oyuncuları severler antrenman performansına göre.”

ŞENOL GÜNEŞ’İN SIRRI
“Oğuzhan’ın maç boyuca kaybettiği top bir ikidir. Ama Oğuzhan’ın başlattığı hücumlar Beşiktaş’ı şampiyonluk adayı yapıyor. Galatasaray ve Fenerbahçe’nin orta saha oyuncularını skor 0-0 iken hücumda göremezsin. Ne Souza’yı görürsün, ne de Mehmet Topal’ı görürsün. Şenol hocanın sırrı burada. Beşiktaş’ta ise Oğuzhan’ı hücumda görürsün. Oğuzhan da ön liberolardan biri. Sen hiç gördün mü, Galatasaray veya Fenerbahçe’den bir ön liberoyu ceza sahası içinde? Genelde savunmaya yakın dururlar. Hücuma çıktıklarında ise ceza sahasının dışından şut atarlar.”

Söz sizde