Kızlarımız deplasmanda galip!

0
333
views

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, Kadınlar Euroleague 13. hafta karşılaşmasında Çek Cumhuriyeti temsilcisi ZVVZ USK Prag’a konuk oldu. Prague Kralovka Arena’da oynanan mücadeleden Takımımız 71-63 galip ayrıldı.

Potanın Kraliçeleri elde ettiği bu galibiyetle grubunu 2.sıra bitirmeyi garantiledi.

Takımımız mücadeleye; Jantel, Birsel, Shekinna, Quigley ve Gruda beşiyle başladı. Her iki takım da maçın başında yapılan karşılıklı hücumlardan eli boş dönerken, maçın ilk basketi ev sahibi takımda Vaughn’dan geldi. Takımımız ise rakibine Gruda’nın boyalı alandan bulduğu basketle cevap verdi. Çeyreğin ilk 2 buçuk dakikalık bölümü 2-2’lik eşitlikle geçilirken, Quigley’nin 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu basketle takımımız 5-4 öne geçti. Çeyreğin bitimine 3 dakika kala Birsel ve Shekinna’nın basketleriyle farkı 6 sayıya(12-6) çıkaran Potanın Kraliçeleri, ilk periyotu 18-12 önde tamamladı.

Karşılaşmanın 2.çeyreğine ise Petrovic ve Dupree’nin basketleriyle 5-0’lık bir seriyle başlayan Prag, farkı 1’e indirdi(17-18). Periyotun ilk 5 dakikalık bölümü 23-23 eşitlikle geçilirken, her iki takım da bu bölümde sayı üretmede zorlandı. Çeyreğin geri kalan bölümünde de eşitlik bozulmazken, bitime 20 saniye kala Gruda’nın basketiyle 29-31 öne geçen takımımız, soyunma odasına önde giren taraf oldu.

3.periyota Jantel’in üst üste bulduğu basketlerle başlayan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, skoru 29-35’e getirdi. Periyotun ilk 5 dakikalık bölümü Shekinna ve Dupree’nin karşılıklı basketleriyle, 38-42 takımımızın üstünlüğüyle geçildi. Takımımız bu bölümde hem hücumda hem de savunmada istediklerini parkeye yansıtırken, bitime 3 dakika kala fark 9 sayıya çıktı(38-47). Ev sahibi Palau, Hanusona ve Dupree’nin basketleriyle bitime 1 buçuk dakika kala maça denge getirirken, final periyotuna da 47-47’lik eşitlikle gidildi.

Final periyotu ise büyük bir çekişmeye sahne oldu. Çeyreğe iyi başlayan taraf Dupree ve Petrovic’in basketleriyle ilk 5 dakikalık bölümde farkı 7 sayıya kadar çıkardı(57-50). Çeyreğin geriye kalan dakikalarında ise oyuna ağırlığını kotan Potanın Kraliçeleri, son bölümde Jantel, Shekinna ve Quigley’nin basketleriyle mücadeleden 63-71 galip ayrıldı.

Söz sizde