Yediği turta, kariyerini bitirdi!

0
450
views

İngiltere Ulusal Lig ekiplerinden Sutton United, İngiltere futbolunun bu aralar en gözde takımlarından biri. Sutton’un Arsenal ile karşılaştığı Federasyon Kupası maçı da büyük bir ilgiyle izlendi. Ancak, izleyenler maçın 83. dakikasında ‘futbol dışı’ bir hareket gördüler.

Mücadele sırasında turta yerken ekranlara yansıyan 44 yaşındaki kaleci Wayne Shaw‘un görüntüleri sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, bu turta Shaw’ın başına iş açtı. Maçtan önce bir bahis şirketinin, Shaw’un maç esnasında bir şeyler yemesine ve bunun kamerada görülmesine 1’e 8 oran verdiği, Shaw’un da bu durumdan haberi olduğu ortaya çıktı.

Bu durumu itiraf eden deneyimli file bekçisi yönetimin talebi doğrultusunda sözleşmesini feshetmek zorunda kaldı. Sutton United Teknik Direktörü Paul Doswell, konu ile ilgili kararın yönetim kurulu tarafından alındığını söylerken, ”Çok güçlü kararlar almamız gerektiğini hissettik. Başkan bu öğleden sonra Shaw ile konuştu ve ondan sözleşmesini feshetmesini istedi. Çok üzgünüm, başkan da çok üzgün. Wayne ile konuştum, gözyaşları içindeydi. Telefonu ağlayarak kapattı. Çok üzücü bir durum” ifadelerini kullandı.

Söz sizde