Advocaat ile mecburen devam!

0
443
views
Fenerbahçemizde son 1 aylık süreçte çok şey değişti. Dick Advocaat’la sözleşme uzatmanın hesapları yapılırken, Süper Lig’de art arda alınan başarısız sonuçlara bir de Avrupa’da hüsran eklenince Hollandalı’nın sezon sonunu görmesi bile şüpheli hale geldi.

Yönetimin bu keskin dönüşü, sadece saha içi sonuçlarına bağlı değil. 69 yaşındaki çalıştırıcının her kötü skorun ardından futbolcuları hedef almasından hoşlanmayan idareciler, son olarak kendilerini de eleştirmesinden rahatsızlık duydular.

Bu durumun ardından deneyimli çalıştırıcının geleceğini masaya yatıran Aziz Yıldırım ve kurmayları, şimdilik ‘Yola devam’ kararı aldılar. Sezon ortasında yeni bir hoca getirmenin maddi külfetten başka bir işe yaramayacağına inanan idareciler, Advocaat’tan hem savunma isteyecek hem de takımın bu kötü gidişatına ‘dur’ demesi talep edilecek.

‘TARİHİMİZDE BÖYLESİ YOK!’

Lig lideri Beşiktaş’la aradaki 10 puanlık farkın kapanmayacak kadar çok olmadığına inanan sarı-lacivertliler kendi aralarında yaptıkları toplantıda “F.Bahçe’nin tarihinde matematiksel olarak şansı devam ettiği sürece ligi bırakmak yoktur. Ayrıca Avrupa’dan elendik ama Türkiye Kupası’nda da devam ediyoruz. İki kulvarda da şampiyonluk için umudumuz az ama bu imkansız değil. Dick Advocaat’ın yapması gereken takımın potansiyelini ortaya çıkarmak” ifadelerini kullandılar.

Hocayla da bir görüşme yapma kararı alan yetkililer, ligde puan kayıplarının sürmesi halinde ise Advocaat’ı ne pahasına olursa olsun göndermeyi düşünüyor. Hatta öyle ki F.Bahçe yönetim kurulunun B ve C planlarının üzerine şimdiden yoğunlaştığı öğrenildi.

Söz sizde