Advocaat’ın düşüşü sürüyor!

0
379
views
Kariyerinde Zenit ile büyük başarılar elde ettikten sonra 2009 itibariyle hızlı bir düşüşe geçti. 2009’dan beri her gittiği yerde sözleşme ve proje sıkıntıları çeken Advocaat, kendi ifadeleriyle de bu durumu doğruluyor.

Hollandalı teknik adam, Zenit’te 2009’da, Rusya’da 2012’de ve Sunderland’de 2015’te sözleşme şartlarıyla gerçeklerin örtüşmediğini şikayet ederek belirtmişti. Fenerbahçe’de de ligin ilk yarısında toparlayan Advocaat, özellikle transfer dönemi sonrası büyük sıkıntı yaşadı.

3 yıllık fatura

Fenerbahçemizde bu sezon yaşanan düşüş büyük hayal kırıklığı yaratıyor. 2013-14 sezonunda şampiyon olduktan sonra sürekli bir kayıp halinde olan sarı-lacivertli ekibimiz, gittikçe sıkıntıya giriyor.

İlk olarak 2014-15 sezonunda hoca değişikliği yapıp İsmail Kartal ile başlayan ve kupasız kalan Fenerbahçe’miz, 2015-16 sezonunda da aynı durumu yaşadı. Bu sefer Vitor Pereira ile başlayan ve 11 futbolcu alan sarı-lacivertliler, hem Şampiyonlar Ligi’ne gidemedi hem de sıfır kupa ile sezon sonuna geldi. Bu yıl da aynı senaryo tekrarlandı. Şampiyonlar Ligi başarısızlığı ve hoca değişimi grafiği daha da düşürdü. Advocaat’ın gelişi, ligdeki başarısızlık öne çıktı. Son olarak da Avrupa Ligi’nden erken kopuşla, son 3 yıllık düşen grafik iyice göze battı. 

Sow’dan mesaj 

Krasnodar önünde bulduğu fırsatları kullanamayan ve eleştirilen Moussa Sow, sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı. Karşılaşmadan bir fotoğraf koyan Senegalli yıldız bu zor süreçten daha güçlü çıkmak zorunda olduklarını belirtti.
Sow, yaptığı yorumda; “Üzgünüz. Ancak her zamanki gibi daha fazla çalışmalıyız. İnşallah her şey daha iyi olacak” dedi.

Söz sizde