Advocaat’tan hep aynı bahane!

0
362
views
UEFA Avrupa Ligi’ne erken veda eden, Spor Toto Süper Lig’de de zirveden çok uzak olan Fenerbahçemizde Dirk Advocaat söylemleri çok fazla sürpriz değil aslında…

Zenit’ten ayrıldığı 2009’dan bu yana belli bir istikrarı olmayan Hollandalı hocanın sürekli aynı sıkıntıları yaşaması dikkat çekiyor. Özellikle son olarak Sunderland’den ayrılırken benzer olayları yaşayan Advocaat’ın, Fenerbahçe macerası Ada günlerini andırıyor.69 yaşındaki hoca, kadro yapısı ve futbolcularına yönelttiği eleştirilerin aynısını Sunderland döneminde de yapmış, ayrılık zeminini hazırlamıştı.

Öyle ki tıpkı bu dönemkine benzer bir durumu, Nisan 2015’te Premier Lig’de Crystal Palace’a 4-0 yenildiğinde tekrarlamış; “Benim takım ile diğer takımların kadroları arasında güç farkı var. Benim takımımın fiziksel yapısı diğer takımlardan daha düşük. Burada birbirinden farklı oyuncuların olduğu bir takım kurulmuş” diyerek tepki toplamıştı. Kulüp başkanıyla ters düşen Advocaat, benzer örnekleri çok tekrarladı. EURO 2012’ye hazırlanırken Rusya’nın başında da lig yapısını ve oyuncu azlığını bahane eden tecrübeli teknik adam, Zenit’ten ayrılışını hızlandıran dönemde transfer politikalarını eleştirince ciddi problemlerle burun buruna kalmıştı.

Söz sizde