Fenerbahçemizde yol haritası çizildi!

0
373
views
Krasnodar maçı sonrası taşların yerinden oynadığı Fenerbahçemizde en çok merak edilen konu Teknik Direktör Dirk Advocaat’ın geleceği… 

Lig yarışında zirveden kopan sarı-lacivertliler, Avrupa defterini de kapatınca tüm gözler Hollandalı hocaya çevrildi. Karşılaşma sonrası basın toplantısında sert ifadeler kullanan Advocaat ile yolların ayrılması şimdilik planlanmıyor. Bunun en temel sebebi ise lig ve kupada hedeflerin hala devam etmesi… 

Deneyimli çalıştırıcı, Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmak ve ligi en azından ikinci sırada bitirerek Şampiyonlar Ligi ön eleme vizesi almak için hesaplar yapıyor. Bu hedefler gerçekleşene kadar da ayrılmayı düşünmüyor. Yönetim ise Advocaat’ın maç sonu açıklamalarına tepkili olsa da iki kulvarda devam eden bir yarış olduğu için şu an için frene bastı. Pazar günkü Gaziantepspor maçında takımın başında yer alacak Advocaat’ın sezon sonuna kadar görevinde kalması bekleniyor. 

KENDİSİ BIRAKIR

Sarı-lacivertli yetkililer, Advocaat’ın yapı olarak başarısız olduğu yerde kalmayacağının altını çizdiler. Bu hedeflere ulaşılmaması durumunda zaten hocanın görevi kendisinin bırakacağını ve yeni sözleşmeyi kabul etmeyeceğini ifade ettiler. 

İlk yarıdaki performansının ardından yönetim, Hollandalı teknik adama yeni sözleşme önermişti. Ancak bu teklifi düşünmek için süre isteyen Advocaat, Mart ayında kararını vereceğini bildirmişti. Tam da bu süreç içinde takımda ciddi bir düşüş yaşandı. Hollandalı’nın süre istemesi ve sözleşmeye imza atmaması şimdilerde yönetimin en çok sevindiği konu oldu. 

PLANLAR HAZIR

Yönetim yeni sezon içinse Aykut Kocaman’ı takımın başına getirmeyi planlıyor. Konyaspor’da son günlerde yaşananlar sebebiyle kırgın olan deneyimli hoca, sarı-lacivertli takımın teklifini değerlendirme kararı aldı. Sezon başı yapılan teklifi Konyaspor’u yarı yolda bırakmamak adına kabul etmeyen Kocaman, yeni sezonda bir sürpriz olmazsa Fenerbahçe’nin başında olacak.

KONGRE ZOR GİBİ

Başkan Aziz Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı “Yargıtay kararını bile beklemeden kongreye gidebilirim” ifadesine rağmen bu durumun gerçekleşmesi düşük bir ihtimal olarak görülüyor. Gerek yetkililer gerekse de camiaya yakın isimler Başkan Aziz Yıldırım’ın bu açıklamasına rağmen kongre kararının Yargıtay kararının ardından açıklanmasını bekliyor. 

Muhalefet ise mayıs ayında yapılacak Mali Genel Kurul’un seçimli olması gerektiği ve kulübün bir yıl daha kaybetmemesi gerektiği görüşünü paylaşıyor.

Söz sizde