Konyaspor’dan 900 TL bilet fiyatı!

0
468
views

Konyaspor, Trabzonspor maçı öncesinde rakip takım taraftarlarına ayrılan biletlerin fiyatları olay yarattı. PFDK’dan ceza alan ve seyircisiz oynayacak olan Konyaspor, Trabzonspor taraftarına 900 TL bilet fiyatı belirledi.

Konyaspor Kulübü’nden yapılan açıklamada, “PFDK’nın kararı sonrası taraftarlarımızın cezalı olduğu için giremeyeceği karşılaşma için misafir kulübe uygulanacak bilet fiyatı 900 TL olarak belirlendi” denildi.

Şampiyonlar Ligi’nde Barcelona ila Paris Saint Germain arasında Nou Camp’ta oynanacak 4-0’ın tarihi rövanşı öncesinde bilet fiyatları 389 TL’den başlarken, Konyaspor’un 900 TL kararı çarpıcı bir gelişme olarak gündem yarattı.

Konyaspor yönetiminin, Trabzonsporlu taraftarlara uyguladığı 900 TL’Lik fiyat, sosyal medyada bordo-mavililerin tepkisine yol açtı. Ayrıca 900 TL’Lik bilet fiyatı belirleyen Konyaspor, TFF’den ceza tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Türkiye Futbol Federasyonu, Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. maddesine göre fahiş fiyat uygulayan kulüplere 100 bin TL para cezası veriyor. Konyaspor’un Trabzonspor’a 900 TL bilet fiyatı belirlemesinin ardından Konyaspor’un PFDK’ya sevk edilmesi bekleniyor.

İŞTE FUTBOL DİSİPLİN TALİMATI’NIN 49. MADDESİ
USULSÜZ SEYİRCİ ALMA ve MERDİVEN BOŞLUKLARININ BOŞ BIRAKILMAMASI
“Stadyuma giren seyirci sayısı hakkında gerçeğe aykırı belge düzenleyen, beyanda bulunan, stadyuma seyirciyi biletsiz olarak veya bilet yerine herhangi bir belge ile sokan, rakip kulüp seyircisine aynı seyir kalitesindeki yerler için kendi seyircisine uyguladığı bilet fiyatının %30’undan fazla veya diğer tribünler için belirlenen fiyata oranla fahiş fiyat uygulayan, stadyuma veya tribüne kapasitesi üzerinde seyirci alan veya benzeri fiillerle menfaat sağlayan kulüplere Süper Lig için 100.000.-TL’den 200.000.-TL’ye kadar, 1. Lig için 26.000.-TL’den 65.000.-TL’ye kadar, 2. Lig için 13.000.-TL’den 26.000.-TL’ye kadar, 3. Lig için 6.500.- TL’den 13.000.-TL’ye kadar para cezası verilir.”

KONYASPOR AÇIKLADI! NEDEN 900 TL?

Atiker Konyaspor Basın Sözcüsü Erhan Gökmen, Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda oynanacak olan Trabzonspor maçının bilet fiyatlarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Erhan Gökmen açıklamasında şu sözlere yer verdi;

“Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun Atiker Konyaspor – Antalyaspor A.Ş maçının ardından yaşanan olaylarla ilgili almış olduğu ceza ve Tahkim Kurulu’nun bu haksız ve orantısız cezaları onaması vicdanları yaralamıştır. Atiker Konyaspor camiası bu cezayı kesinlikle hak etmemiştir. Açıklanan bilet fiyatları Antalyaspor maçında tribünlerde yer almadığı halde Trabzonspor maçını izlemesi engellenen 11 bin kombine sahibine, Milli Takımı yeniden ayağa kaldırmış olan Konya taraftarına ve Konya şehrine yapılan haksızlığa tepki niteliğindedir. Konyaspor ile Trabzonspor’un geçmişten bugüne gelen iyi ilişkileri ve dostluğu tüm spor camiasının malumudur. Trabzonspor camiasının bu konuda bizi anlayışla karşılayacağını ümit ediyoruz.”

Söz sizde