Obradovic’ten soyunma odası itirafı!

0
398
views

Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, THY Avrupa Ligi’nde Yunan temsilcisi Olympiakos’u 67-64 yendikleri maçta son çeyrekteki istekleriyle galibiyete uzandıklarını söyledi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, maça kötü başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“İlk çeyreğe tembel başladık. İkinci çeyrek savunmamızı toparlayarak daha iyi oynadık. Üçüncü çeyrekte yine tembeldik ve kolay hızlı hücumlar verdik. Hem savunmada hem hücumda oynamayı bırakmış gibiydik. Oyuncularıma savaşmalarını söyledim. Son çeyrekte çok farklı bir enerjiyle oynadık. Bu şekilde maçı kazandık. Taraftarla da gelen enerji en önemlisiydi. Onların bize olan güveninden dolayı inanılmaz mutluyum. Onlara çok teşekkür ediyorum bize müthiş bir gece yaşattılar. Bizim için çok önemli bir galibiyet oldu.”

Ülker Sports Arena’yı dolduran Fenerbahçe taraftarının inanılmaz olduğunu aktaran Obradovic, “Maçın biletlerinin günler önceden tükenmesi inanılmaz bir şey. Oyuncularıma da söyledim. Bu bize nasıl güvendiklerini gösteriyor. Soyunma odasında da oyuncularıma son sözüm, ‘Kötü gününüz olabilir ama bu insanlar ve bu forma için yüzde yüzünüzü vermeniz gerekir’ oldu.” diyerek sözlerini tamamladı.

Sfairopoulos: “Ağzımının tadı bozuldu”

Olympiakos Başantrenörü Ioannis Sfairopoulos, maçın sonundaki performansları nedeniyle yenildiklerini dile getirdi.

Maçın sonunu çok kötü oynadıklarını aktaran Sfairopoulos, “Gerçek bir derbiydi. Maçın sonunda ağzımızın tadı bozuldu. Daha iyi oynayabilirdik. Son bölümde öndeydik ve maça hakimdik. Maçı, 32. dakikaya kadar kontrol ettik. Fenerbahçe’nin baskısı karşısında çok fazla top kaybı yapıp, konsantrasyonumuzu kaybettik. Bu sahada THY Avrupa Ligi finalistine karşı oynamak zordur.” ifadelerini kullandı.

Söz sizde