Advocaat: “Geçmiş ile yaşanmaz”

0
416
views

Krasnodar’a elenen Fenerbahçemizde teknik direktörümüz Dirk Advocaat, futbolcularıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Hollandalı teknik adam, maç ile ilgili olarak bazı eleştirilerde bulunurken, diğer yandan da geleceğe bakmak zorunda olduklarını ifade etti. “Geçmiş ile yaşanmaz” ifadesini kullanan sarı-lacivertlilerin teknik patronu, bir an önce bu maçın etkisinden çıkılması gerektiğini ifade etti.

“İleriye, önümüze bakmalıyız” diyerek h,l, lig ve kupada hedeflerin olduğunu belirten deneyimli çalıştırıcı, son maça kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirtti. Advocaat, taraftarı daha fazla üzmemek adına takımın elinden gelen tüm mücadeleyi göstermesini istedi.
Öncelikle Krasnodar maçının bir değerlendirmesini yapan teknik direktör Advocaat, henüz 7. dakikada yenen golün ardından takımın maçı bırakmasına tepki gösterdi, “Bu durumu anlayamıyorum. Geride 80 dakika daha vardı” ifadesini kullandı.

Büyük olmak…

Geriye düşen ve şok gol yiyen ilk takımın kendileri olmadığını belirten çalıştırıcı, neden maçtan koptukları sorusunu sordu. Kalan maçlarda da bu tip durumlar yaşanabileceğini dile getiren Fenerbahçe Teknik Direktörü, benzer bir durumun yaşanmaması gerektiğini ifade etti. Tecrübeli çalıştırıcı, büyük takımı büyük yapan en önemli detaylardan birinin de geriye düştüğünde verdiği reaksiyon olduğunun altını çizdi.

Teknik direktör Advocaat, kalan haftalardaki hedefi de belirledi. Sezonu kupa ile tamamlamak isteyen sarı-lacivertliler bu nedenle Ziraat Türkiye Kupası’na öncelik vermiş durumda… Sarı-lacivertliler benzer şekilde lig yarışını da sonuna kadar devam ettirecek. Beşiktaş’ın 10 puan gerisinde olunsa da matematiksel olarak şans sürdüğü müddetçe mücadele devam edecek.

Söz sizde