“Fenerbahçe’ye gel Ranieri”

0
382
views

Geçtiğimiz sezon Leicester City’yi Premier Lig’de şampiyon yaparak çok büyük bir başarıya imza atan ancak bu sezon işler yolunda gitmeyince görevine son verilen Claudio Raineri’ye kamuoyunda çok büyük bir destek geldi. Karara en sert tepkiyi, koyu bir Leicester City taraftarı olan efsanevi İngiliz futbolcu Garry Lineker gösterdi.

LINEKER: KABUL EDİLEMEZ 

Lineker, Twitter hesabından; “Görevine son verilmesi açıklanamaz; affedilemez ve son derece üzücüdür” ifadesini kullandı. Mourinho da destek mesajı yolladı. Raineri’nin yerine Galatasaray’ın eski teknik direktörü Roberto Mancini’nin geleceği iddia ediliyor. Raineri’ye bir destek de Fener taraftarından geldi. Fenerbahçe taraftarı da sanal alemden “Bize gel Raineri” diye kampanya başlattı. Birçok Sarı-Lacivertli taraftar İtalyan hocanın takımın başına geçmesini istedi.

İşte Kasper Schmeichel’ın paylaşımı;

“Claudio’ya Leicester City Futbol Kulübü için yaptıkları her şey için ve bana şahsen teşekkür etmek isterim. Burada elde ettiği şey için büyük saygı ve büyük bir krediyi hak ediyor. Teşekkürler patron.”

Ancelotti, “Jose ile tamamen aynı fikirdeyim. Genel aynı fikirde olmayız ama bu konuda katılıyorum. Ne söyleyebilirim? Çok şaşırdım ancak işten çıkarılmalar koçluğun doğasında var” ifadelerini kullandı.

KARARIMA SAYGI DUYSUN

Leicester City’nin başkanı Vichai Srivaddhanaprabha, Claudio Ranieri ile yolların ayrılması konusunda açıklama yaptı.

Kulübün başkanı Vichai Srivaddhanaprabha, kriz ortamında kendilerine destek gösteren herkese minnettar olduğunu söyledi ve kulübü daha iyi duruma getirmek için çalıştıklarını ifade etti.

“SAYGI GÖSTERİN”

Kararlarına saygı gösterilmesini isteyen Vichai Srivaddhanaprabha, “Lütfen kararıma saygı gösterin. Kulübümü daha iyi hale getirmek için yedi yıldır çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

“KRİZ ORTAMINDA…”

Taraftarlara deste çağrısında bulunan Vichai Srivaddhanaprabha, “Beni anlayan ve her zaman destekleyen taraftarlarımıza teşekkür ederim. Yönetim mümkün olan her şeyi yapıyor. Çözülmesi gereken bir sorunumuz yok. Premier Lig’de hayatta kalabilmemiz için çok şey yapmamız gerekiyor. Bu kriz ortamında bizi halan seven ve anlayan tüm insanlara minnettarım” şeklinde konuştu.

İşte Claudio Ranieri’nin ayrılık sonrası ilk sözleri…

”Dün hayallerim öldü. Geçen yıl geçirdiğimiz harika sezon ve Premier Lig şampiyonluğundan sonra çok sevdiğim Leicester City’de uzun yıllar kalmak istiyordum. Malesef bu gerçekleşmedi. Eşim Rosanna ve tüm aileme Leicester’da geçirdiğim zaman içinde gösterdiği katkılarından dolayı çok teşekkür ederim. En çok da Leicester City taraftarına teşekkür ediyorum. Bu macera inanılmazdı ve sonsuza kadar benimle yaşayacak. Gazetecilere de çok teşekkür ediyorum. Sizlerle röportaj yapmak çok zevkliydi. Tüm kulübe, tüm futbolculara teşekkür ediyorum. Başardığımız şeyde hepinizin katkısı vardı. Ama en çok taraftarlar… Beni kalpleriniz içine aldınız ve çok sevdiniz. Ben de sizleri çok sevdim. Kimse bizim birlikte başardığımızı başaramaz. Umarım her aklınıza geldiğinde yüzünüzde bir gülümseme oluşur. Burada geçirdiğim zaman tarif edilemeyecek kadar güzeldi ve asla unutmayacağım. Benim için burada sizlerle beraber şampiyon olmak çok büyük bir mutluluk ve gururdu.”

Söz sizde