Wall, Lonzo Ball’un ifadesi için: “Komik”

0
399
views

Washington Wizards süperstarı John Wall, UCLA forması giyen Lonzo Ball’un babası LaVar Ball’un, oğlunun Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry’den daha iyi bir oyuncu olacağını söylemesini “komik” bulduğunu açıkladı.

Wall, ifadeyle ilgili “Komik. Aynı zamanda şuna şu şekilde bakmak gerekir ki, aynı pozisyonda oynayan kime sorarsanız sorun, özellikle de point guard pozisyonuna, hepsi büyük ihtimalle kimsenin kendilerinden daha iyi olmadığını söyleyecektir. Benim bakış açım bu.” şeklinde konuştu ve şunları da ekledi:

“Üstelik bu çocuğun üzerine çok baskı yüklediğini de düşünüyorum. Kesinlikle çaylaklar lige geldiği zaman çoğu kişi onlara gerçeğin ne olduğunu göstermeye çalışır. Ligin aslında nasıl olduğunu gösterirler, özellikle de birkaç sene boyunca onları savunacaklarsa. Bence kendisi draft olduktan sonra Steph Curry veya öbür guardlarla oynayacağı zamandan önce yangına biraz daha körükle gitmiş oldu.”

Curry, Davidson’da oynadığı üç sene boyunca 25.3 sayı ortalama yakalamıştı. Lonzo Ball ise UCLA’deki ilk yılında 15.4 sayı ortalaması ile oynuyor.

Söz sizde