90’lı yıllara dönüş!

0
394
views
Fenerbahçemizde sezonun ikinci yarısında yaşanan sıkıntılar ve sportif anlamdaki başarısızlık karamsar bir tablo sundu. Adeta 90’lı yıllardaki günleri hatırlatan bu tablo moralleri bozdu. Sezon sonunda yoğun bir süreç bekleyen Fenerbahçemizi, birçok konuda olumsuz durumlar bekliyor.

İlk olarak maddi açıdan sarı-lacivertli kulübün eli güçlü değil. UEFA’nın Finansal Fair Play kuralları nedeniyle eskisi gibi rahat davranılamıyor.İkincisi taraftarlarla yaşanan bu süreç moralleri bozuyor. Yönetime ve takıma tepki gösterilmesiyle nedeniyle hem bilet gelirleri hem de en çok güvenilen Fenerium gelirleri düştü. Ayrıca taraftarın gelecek sezon kombinelere de ne kadar ilgi göstereceği bilinmiyor. Uzun zaman sonra da ilk kez havalimanında böylesine bir tepki oldu. 

Üçüncüsü takımın son durumu ve teknik heyet belirsizliği. Fenerbahçe’de Dirk Advocaat’ın gitmesine kesin gözüyle bakılırken, yerine hangi antrenörün geleceği ve maliyeti sıkıntı oluşturuyor. Kadroda da üst üste 3. sezonda bir kez daha yapılanma ve ciddi bir masrafın olma ihtimali öne çıkıyor. 

Son olarak sportif başarı konusu da gündemde. Sarı-lacivertli takım, arka arkaya üçüncü sezonu şampiyonluktan uzak kapatacak. Halen taraftarı heyecanlandıracak 4. yıldız takılmadı. Ayrıca Şampiyonlar Ligi’ne katılamama serisi de 9 yıla çıkacak. İstikrarsızlık da bir diğer konu oldu. 2013-14 sezonundaki şampiyonluktan sonra 4. teknik direktör ile yollar ayrılmak üzere. Yeni sezonda 5. hocanın gelmesi beklenirken, sadece 3 yılda bu kötü tablo elde edildi. 

Yabancı belirsizliği

Fenerbahçemizde kadrodaki sıkıntılar devam ediyor. Özellikle gelecek sezon planlaması için yabancı oyuncuların geleceği belirleyici olacak. 

Şu anda mevcut kadrodaki birçok ismin durumu hoşnutsuzluk yaratıyor. Miroslav Stoch, Aatif, Jose Fernandao, Fabiano gibi isimlerin durumu tartışılıyor.Ayrıca kadro dışı kalıp affedilen Van der Wiel ve Emmanuel Emenike’nin de bir an önce geleceklerinin netleşmesi amaçlanıyor. Özellikle iki ismin durumu kafa karıştırıyor. Kiralık olarak oynayan Jeremain Lens ve Moussa Sow’un transferinde zorluklar göze çarpıyor. Sunderland’in yüksek bonservis istediği Lens’in Advocaat’sız kalıp kalmayacağı bilinmiyor. Yine Sow konusunda da Al Ain’den bonservisi konusunda zorlu bir çözüm süreci bekliyor.

Söz sizde