Advocaat istifayı reddediyor!

0
352
views
Fenerbahçemizde arka arkaya alınan kötü sonuçlara rağmen Teknik Direktör Dirk Advocaat, hala görevinin başında… Sarı-lacivertli kulübe para için gelmediğini ve tazminat beklentisi olmadığını defalarca ifade eden deneyimli çalıştırıcı başarısızlığa rağmen o halde neden istifa etmiyor?

Aslında Advocaat, aylar önce istifasını verdi. İlk yarının son maçı olan ve 3-0 kazanılan Trabzonspor karşılaşması öncesi bunu yönetime iletti. Başkan Aziz Yıldırım’ın bu maç öncesi takım ile toplantı yapması hocası çok kızdırmıştı. “Burada bana ihtiyaç yok” diyerek işi bırakan Advocaat’ı yöneticiler ikna etti. İşine karışılmayacağı, devre arası transfer yapılacağı ve her şeyin istediği gibi olacağı sözü verildi. Ligin ikinci haftasından bu yana orta sahaya oyuncu alınması gerektiğini ifade eden deneyimli teknik adam aynı kadro ile ikinci yarıya başladı. 

Oyun baskısı

Bunun dışında dolaylı yollardan takımın oyunu geride kabul etmemesi gerektiği vurgulandı. Fenerbahçemizin hücum futbolu oynamaya alışık bir kulüp olduğu hocaya hatırlatıldı. Berabere biten Adanaspor ve kaybedilen Kayserispor maçında takım taktik disipline bağlı kalmadı. Hatta Advocaat, Kayserispor maçının ardından “Fernandao ve Salih neden önde baskı yaptı? Ben onlardan bunu yapmalarını istemedim” diyerek tepkisini dile getirmişti. Hollandalı hoca ve yönetim arasındaki durumun artık inatlaşmaya dönüştüğü ifade edildi. İstifası kabul edilmeyen ve birçok söz verilen teknik adamın kalmakta ısrar etmesinin sebebinin bu olduğu öğrenildi.

Söz sizde