Ukrayna’da Fenerbahçe şaşkınlığı

0
349
views

Fenerbahçemizin kanat oyuncusu Alexander Karavaev’in, Dirk Advocaat ile yaptıkları antrenmanlar ve taktik çalışma eksikliğiyle ilgili verdiği röportajı yalanlaması Ukrayna’da büyük şaşkınlık yarattı. Ukrayna basını, Karavaev’in 2+2 kanalına İstanbul’da verdiği özel röportajı videosuyla beraber yayınladı.

16 dakikalık videoyu servis eden Ukrayna basını; “Karavaev birden kendi sözlerini inkar etti” dedi. Hatta 24 yaşındaki yıldızın röportajdaki ‘taktik ve Roman Neustadter’ kısmıyla alakalı sözleri dakikası dakikasına hatırlatıldı.

Transfer etkisi

Şampiyonluk yarışının çok uzağında kalan Fenerbahçemizde devre arasında transfer yapılmamasının sancıları öne çıkıyor. Son 3 sezonda zirveden uzaklaşan sarı-lacivertliler, devre arası dönemlerini boş geçirdi. 2014-15 sezonunda İsmail Kartal idaresinde forvet transferi istenmiş ancak başarılı olmamıştı. O sezon şampiyonluğu Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe’miz, ertesi sezon da Vitor Pereira ile aynısını yaşadı.

Pereira’nın forvet talebi devre arasında çözülemedi ve sezon bitiminde Beşiktaş’ı zirveyi aldı. Bu sezon da Dirk Advocaat’ın transfer listesinden hiçbir oyuncu gelmedi. Sarı-lacivertli ekibimiz Başakşehir’in 8 ve Beşiktaş’ın 12 puan gerisine düştü.

Söz sizde