Mourinho’dan Mesut Özil’e şok sözler

0
1248
views

Jose Mourinho, Mesut Özil arasındaki soğukluk yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Premier Lig’de Arsenal forması giyen Türk asıllı Alman yıldız, biyografisinde Portekizli teknik adam ile aralarında geçen diyalogları anlattı. Mourinho’nun Real Madrid’i çalıştırdığı dönemde Mesut Özil’e ağır sözler kullandığı ortaya çıktı.

Mesut Özil’in ‘Die Magie des Spiels (Oyunun sihri) kitabına göre Mourinho, Mesut’un zayıflığı konusunda oldukça şikayetçiydi. Mesut, Mourinho’nun kendisine söylediklerini şu şekilde açıkladı: ”Ne var biliyor musun? Sen bir çocuksun. Duşa git, sana ihtiyacımız yok!”

Mesut Özil, kitabında şu ifadelere de yer verdi;

”İki güzel pasın yeterli olduğunu düşünürsünüz. %50’nin bile iyi olduğunu düşünürsünüz. Mourinho bir anda antrenmanı durdurdu. Koyu kahverengi gözlerini bana dikti. Geri çekildim. Hiçbir duygu göstermiyordu, sadece benden bir cevap bekliyordu. Ondan nasıl nefret ediyorum… Formayı çıkartıp yere attım. Oh, şimdi de bırakıyor musun? ‘Ne kadar korkaksın’ dedi. ‘Ne istiyorsun?’ diye sordu. ‘Seni sıcak bir duşa sokup, kafana şampuan mı dökme mi istiyorsun? Yalnız mı kalmak istiyorsun? Veya arkadaşlarına kendini kanıtlamak mı istiyorsun? Dışarıda taraftarlar var ve seni bekliyorlar. Ne yapacaksın?’ şeklinde sorular soruyordu. Çok zordu.”

Söz sizde