14 yıl sonra ilk defa…

0
408
views

Fenerbahçe’miz, yine bu hafta 3 puan alamaması durumunda 1990-91 sezonundan sonra ilk kez 23. haftayı 40 puanın altında kapatacak. Sarı-lacivertli takımımız, en son 26 sezon önce 23. haftayı 40 puanın altında (35 puanla) tamamlamıştı.

14 SEZON SONRA BİR İLK!

LİGDE oynadığı son 4 maçta galip gelemeyen Fenerbahçe, bu hafta da kazanamazsa 2002-03 sezonundan sonraki en uzun galibiyet alamadığı seriyi yakalayacak. Kanarya, o sezon 22. hafta ile 30. hafta arasında 9 maçı kazanamamıştı.

VAN PERSIE YİNE KULÜBEDE

Robin van Persie, Kayserispor’la oynanan kritik kupa randevusunda da yedek soyundu. Hollandalı golcünün neden düzenli olarak kullanılmadığı sorusunun yanıtı ise teknik direktör Dick Advocaat’ta. Tecrübeli çalıştırıcının, fiziksel sıkıntılar nedeniyle vatandaşını kullanamadığı öğrenildi. Robin van Persie’nin Samandıra’da yapılan fiziksel yeterlilik testlerinde başarılı olamadığı, fiziksel eksiği nedeniyle ileride top tutamadığı için takıma zarar verdiği ifade edildi.

GÖREV FERNANDAO’NUN

Advocaat’ın “Bu şartlar altında oynatamam” dediği Robin van Persie’nin Osmanlıspor mücadelesinde de yedek soyunması bekleniyor. Advocaat’ın bu karşılaşmaya yine Fernandao ile başlayacağı ise gelen haberler arasında..

Söz sizde