Advocaat’tan taktiksel değişiklik!

0
389
views
Fenerbahçemizde Kayserispor’a karşı alınan kupa galibiyeti moralleri yerine getirirken, taktiksel bir yenilik daha yaşandı. Dirk Advocaat ve ekibi, orta sahadaki eksiklik ve merkezdeki zayıflık nedeniyle kanat akınlarına özel olarak önem verdi.

Kupadaki Kayserispor deplasmanı da bunun için iyi bir sınav oldu. 3 golü de kanatlardan bulan sarı-lacivertliler, toplamda da tam 6 hücumu benzer şekilde getirdi. Bunun için de hem bek, hem de kanat oyuncuları görevlendirildi. Sağ kanatta Jeremain Lens’e büyük sorumluluk yüklenirken, Alper Potuk merkezden kanatlara geçirildi. Sol kanatta yer alan Alper’in takımı hızını artırıp, oyunu dikine oynaması amaçlanıyor.

Şener parladı

Ayrıca Van der Wiel’e göre daha hücumcu olan Şener Özbayraklı da yeniden takıma monte edilmek isteniyor. Kayseri maçında da asistiyle dikkat çeken Şener, Advocaat’ın takdir ettiği oyuncuların başında geliyor.

Hollandalı teknik adamın, hep forvet olarak nitelendirdiği Moussa Sow’u da zaman zaman sol kanada kaydırması bekleniyor. Stoch, Karavaev ve Aatif gibi isimlerden umduğunu bulamayan Hollandalı hoca, Senegalli yıldızın bu bölgedeki oynayabilirliğini kullanmayı planlıyor. Sol bekte de İsmail Köybaşı’nın artan performansı ve oyun tarzı da güven veriyor.

Söz sizde