Espor derbisinde beraberlik

0
396
views

League of Legends (LoL) Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 6. hafta mücadelesinde 1907 Fenerbahçe’miz ile Galatasaray Espor derbide karşı karşıya geldi. Serinin ilk maçını 1907 Fenerbahçe, ikinci maçı Galatasaray Espor kazandı ve seri berabere bitti. 

1907 Fenerbahçe, serinin ilk maçında mavi taraf olma avantajını kullanarak üst koridorda Thaldrin’e metanın en iyi şampiyonlarından Camille’i verdi. Galatasaray, bunun üzerine seçim yasaklama ekranında alt koridor oyuncusu Padden’a odaklı tercihler yaptı. Padden, bunun üzerine Ezreal’ı aldı. 1907 Fenerbahçe’nin diğer seçimleri Japone ile Karma’yı, Reach ile Elise’y, ve Frozen ile Ekko’yu tercih etti. Galatasaray Espor ise Broken Blade ile Gragas’ı, Decagon Moon ile Kha’Zix’i, Abbedagge ile Syndra’yı, KillerS ile Ashe’i ve Noxiak ile Nami’yi tercih etti.

Maça iyi başlayan ilk kuleleri ve ilk kanı alan taraf Galatasaray Espor oldu. Üst koridorda Broken Blade, Thaldrin’e karşı üstünlük kurdu ve seviye farkını 2’ye çıkardı. Abeddagge de orta koridorda Frozen’a üstünlük kurdu. Oyunun ilk bölümünde çok büyük avantaj sağlayan Galatasaray, alev ejderini alarak farkı çok artırdı. Galatasaray’ın alev ejderini almak için yaptığı atakta 1907 Fenerbahçe, oyunu çevirmeyi başardı. Galatasaray’ın 5 oyuncuyla ejdere saldırısı karşısında, Thaldrin üst koridorda önce ayrık ittirip son kuleyi yıktı. Ardından, alev ejderinin yanına ışınlandı. Galatasaray, Thaldrin’in ışınlanması sonrası ejderden vazgeçti fakat burada 2 skor birden verip kadim ejderi aldı. Fenerbahçe ise hızlıca Baron’a giderek güçlendirmeyi aldı. Ardından orta koridorun 2 kulesini de alıp sadece alt koridorda 2 kule bıraktı.

Fenerbahçe tam kuşatmaya başlayacakken japone’nin ölümü ve 50 saniye bekleme süresi olması, Baron güçlendirmesinin boşa gitmesine neden oldu. İki takımın da tedbirli oynadığı bölümün ardından Galatasaray Espor, kadim ejdere başladı ancak Fenerbahçe iyi bir rotasyonla Galatasaray’dan 4 skor birden aldı. 30 saniyenin üzerindeki bekleme sürelerini çok iyi değerlendiren Fenerbahçe, oyunu hızlıca kapattı ve serinin ilk maçını kazandı.

İKİNCİ MAÇI GALATASARAY KAZANDI

Serinin ikinci maçının seçim yasaklama ekranında 1907 Fenerbahçe, Thaldrin ile Shen’i, Reach ile Rek’Sai’yi, Frozen ile Orianna’yı, Padden ile Ezreal’ı ve Japone ile Karma’yı seçti. Galatasaray Espor ise Broken Blade ile Gangplank’ı, Decagon Moon ile Kha’zix’i, Abbedagge ile Syndra’yı, KillerS ile Ashe’i ve Noxiak ile Tahm Kench’i tercih etti.

Serinin ikinci maçını Galatasaray Espor kazandı ve iki takım da vadiden 1’er puanla ayrıldı.

Bu beraberliğin ardından 1907 Fenerbahçe 11, Galatasaray Espor ise 7 puana yükseldi.

1907 Fenerbahçe, 6 Mart Pazartesi günü Dark Passage ile karşılaşacak. Galatasaray Espor da aynı gün Galakticos ile mücadele edecek.

Söz sizde