Obradovic: “Özellikle ikinci yarıda..”

0
289
views

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Darüşşafaka Doğuş karşısında özellikle ikinci yarıda ortaya konan oyunun galibiyeti getirdiğini söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, “Darüşşafaka Doğuş gibi bir rakiple oynamak oldukça zor, oyun tarzları zor, agresifler. Hücumda çok koşan ve çok farklı oynayan bir takım ile karşılaştık. 1’ e 1 de savuma yapmaya çalıştık. Rakibimiz ilk yarıda kolay sayılar buldu, tabii bunda bazı top kayıpları da etkili oldu ve sorun buydu. İkinci yarıda çok daha iyi oynadık, özellikle de savunmada istediklerimizi yaptık. Topu da iyi paylaştık. Fark 10 sayı olduğunda, bazen geçiş hücumları bazen de zor şutlar maçı zorlaştırdı. Ancak Bogdan Bogdanovic, rakip savunmayı kusursuz okudu ve maçı kazandık.” dedi.

Top kayıplarına ilişkinse, “İki mola aldık ve bu iki molada da bunları konuştuk” dedi.

Maç boyunca yapılan top kayıplarına da değinen Başantrenörümüz, “Maça başladık ve Darüşşafaka Doğuş özelinde söyleyecek olursam, eğer ki sabırlı değilseniz ve savunmayı iyi okumazsanız top kayıpları olur. Takımımda yaratıcı oyucuların bazen top kayıpları yaptığı kabul edilebilir ama her şeyin konsantrasyonla alakalı olduğunu düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Takımımızın motivasyonun iyi olduğunu dile getiren Obradovic, “Takımın motivasyonu iyi. Euroleague’de ve Ligde bu kadar çok maça çıkmak çok önemli ve bir motivasyon olmalı. Perşembe günü burada Baskonia ile oynayacağız. Bugün taraftarımız iyi iş yaptı ve teşekkürler. Önemli bir maçtı ve motivasyon en üst seviyede olmalı.” açıklamasında bulundu.

Son olarak Ekpe Udoh’un sağlık durumu hakkında konuşan Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, “Şu anda Ekpe hastanede ve tek bildiğim şey bu.” diyerek sözlerini noktaladı.

Basın Toplantısı

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, “Bizi desteklemeye gelen herkese teşekkür ederim. Bu akşam bizim için önemliydi. Darüşşafaka Doğuş ile 4.maçımızdı ve iki takım da birbirini çok iyi tanıyor. En önemli konulardan bir tanesi onların savunmasını okumak ve her zaman onların değişken savunmasına hazır olmak. Savunma açısından birebir pozisyon kullanan bir takım ve ilk yarıdaki sorun da buydu. Kolay sayılar attılar ve hücum ribauntları da aldılar. Maçta birçok şeyi değiştirmemiz gerekiyordu. Özellikle son çeyrekte çok iyi oynadık ve 10 sayı öne geçtik. Bizim daha fazla sert oynamamız gerekiyor. Darüşşafaka Doğuş son saniyeye kadar faul yapmadan geldi, zor üçlükler attılar. Kaliteli oyunculara sahip bir takım. Kritik anlarda da maça ortak oldular ve öne geçtiler ancak Bogdan çok iyi oynadı, o anlarda. Bizim için çok önemli bir galibiyet. Herkesi tebrik ederim. Şimdi ise Baskonia ile oynayacağımız maça hazırlanmalıyız. Darüşşafaka Doğuş’a da başarılar dilerim.”dedi.

Ekpe Udoh’un sağlık durumuna ilişkinse, “Şu an hastanede ve bizler de haber bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Söz sizde