Disipline tam not!

0
341
views
Fenerbahçe’miz, Osmanlıspor’u son dakika golüyle mağlup ederek ligde 4 hafta sonra üç puanla tanıştı. Sarı-lacivertliler oyun olarak beklentileri karşılamasa da alınan üç puan üst sıralara tırmanma ve takımın özgüven kazanması adına oldukça önemliydi. Maçın ardından oyuncularıyla bir değerlendirme yapan Teknik Direktör Dirk Advocaat, son ana kadar galibiyeti isteyen takımını tebrik etti. 

Kayserispor maçındaki yorgunluğun etkisiyle belki istenen futbol ortaya konulamadı ama futbolcular oyun disiplinine sonuna kadar bağlı kaldı. Hollandalı hoca da bu konuya vurgu yaptı. Takımın, gerçek anlamda taktiksel disipline uyduğunu ve bunun da galibiyette önemli rol oynadığını belirtti. 

Takım boyu

Advocaat’ın, özellikle savunma ve hücumda en çok dikkat ettiği konuların başında takım boyu geliyor. İç saha maçlarında özellikle öndeki oyuncular taktik disiplinden kopup oyunu önde oynamaya çalışınca orta sahada ciddi boşluklar oluşuyor ve devamında stoperler zor anlar yaşıyordu. Bu sefer sarı-lacivertli futbolcular bu konuda daha başarılıydı. Orta saha yayına kadar rakibi bekleyip ileriye çıkışlarda dikkatli davranınca savunma ve hücum hattı arasındaki mesafe azaldı. Bu durum özellikle savunma anlamında sarı-lacivertlilerin işini kolaylaştırdı. 

Bu arada Teknik Direktör Advocaat’ın eleştirdiği bir konu da vardı. Hollandalı teknik adama göre takımı maçı çok daha önce koparabilirdi. Advocaat, “Yakaladığınız fırsatları değerlendirseniz maç çok daha önce bitebilirdi” dedi.

Söz sizde