Türkoğlu’ndan Fenerbahçe ve şampiyonluk açıklaması

0
347
views

THY Eurolaegue’de Cuma günü başlayacak Final Four öncesi Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, özel açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını arzuladığını ifade eden Türkoğlu, Wild Card beklentisi olan Darüşşafaka Doğuş için de müjdeyi verdi.

“Bu tür organizasyonlar için THY’ye teşekkür ediyorum”

Biz ülke olarak bu tip organizasyonları başarıyla yapmış bir ülkeyiz. Burada tabi gerek ligin ana sponsorluğunu yapan (THY) gerekse bu tip organizasyonun ülkeye alınmasında büyük rolü olan değerli dostum İlker Aycı’ya teşekkür etmek istiyorum. Onun sayesinde4 bu tip organizasyonlar ülkemize kazandırıldı. Bütün takımlara başarılar diliyoruz biz izleyici olarak, yerimi alacağız ve inanıyorum ki güzel basketbol izleyeceğiz.

“Gönlüm Fenerbahçe’nin şampiyon olmasından yana”

Fenerbahçemizin şansına yüzde 25 diyelim çünkü gerçekten burada basın toplantısında antrenörler de söyledi, oyuncular da söyledi bizim zamanımızda da böyleydi. Geçmişle hiç bir zaman şey yapamıyorsunuz bu sene yeni bir yıl, yeni bir format, yeni bir organizasyon ve yeni takımlar. Dediğim gibi hepsinin şansı var ama bizim gönlümüzden geçen bir Türk takımının burada olması bizi her zaman mutlu ediyor bir Türk sporsever olarak. Gönlümüz tabi ki Fenerbahçe’nin final oynaması ve şampiyon olmasından yana ama dediğim gibi maçlar kolay olmayacaktır. Çünkü diğer takımlar da en az onlar kadar burayı hak etmiş takımlar, hepsine başarılar diliyorum.

“Taraftar itici güç olacak”

Mutlaka taraftar desteği olacaktır. Fenerbahçe’nin taraftarı her zaman biliyorsunuz, geçen sene Berlin’de de çok fazla taraftarı vardı. CSKA’ya nazaran daha fazla taraftarı vardı. Tabi ki taraftar her zaman itici rol üstlendiği periyotlar oluyordu maç içerisinde.

“Az hata yapan kazanır, o tecrübe de Obradovic’te var”

Benim hep savunduğum o süreçte sakin olan, en az hata yapan, doğru kararlar veren her zaman maçı kazanan takım olmuştur. Burdaki tecrübe de şu an baktığınız zaman antrenör olarak Obradovic’te var 16 defa Final Four oynamış, 8 defa şampiyon olmuş biri olarak. Sanıyorum ki o süreçte de o sorumluluğu alıp takımı da iyi şekilde yönlendirecektir.

“Darüşşafaka Wild Card istiyor, Pazar günü netleşecek”

Darüşşafaka’nın beklentisi Wild Card almak yönünde mutlaka. Darüşşafakamız da bu sene iyi bir performans sergiledi, çeyrek finale kaldı. Doğal olarak da bu beklentinin olması çok normal. Bu hafta sonu görüşmelerimiz olacak ona göre kesinleşecek. Pazar günü netleşir diye düşünüyoruz.

Söz sizde