2017 için transfer planı; 10 isim…

0
442
views

Fenerbahçemizin Yönetimi bu sezon üç kulvarda da başarısız olan kadroda büyük bir revizyona gidiyor. Sarı-lacivertliler tam 10 futbolcuyla takımı yenilemeyi planlıyor.

Teknik direktörlük görevine getirilecek Aykut Kocaman’ın raporu doğrultusunda transfer çalışmalarına erken başlayan yönetimimiz, kısa sürede takımı tamamen değiştirecek. Sarı-lacivertliler; kaleci, stoper, iki bek, iki merkez orta saha, iki kanat ve hücum hattına iki golcü almayı planlıyor. İlk 11’de doğrudan görev yapacak oyuncuların yanı sıra yedek kulübesini güçlendirmek için de takviyeler yapılacak.

UEFA ile mali konularda imzalanan anlaşmaya uymak zorunda olan Fenerbahçe Yönetimi buna göre bir yandan zararını azaltırken diğer taraftan maaş bütçesini aşmayacak. Sarı-lacivertlilerin oyuncu satmadan, bonservis bedeli ödeyerek transfer yapma şansı da bulunmuyor. 

Fenerbahçe Yönetimi mevcut tabloya uygun biçimde transfer planını hazırladı. İlk etapta maaşı çok yüksek olan Van der Wiel ve Robin van Persie gibi isimlerle yolların ayrılması sayesinde maaş bütçesinde yer açılacak. Sadece iki oyuncunun yıllık maaşı bütçede 10 milyon euroluk yük oluşturuyor. Transferde ağırlıklı olarak kiralık veya bonservisi elinde olan oyuncular tercih edilecek. Kjaer’in olası satışı da sarı-lacivertli kulübü rahatlatacak.

GİDECEKLER NETLEŞİYOR

Teknik Direktör Dirk Advocaat’ın kısa süre önce yönetime verdiği rapora göre Wiel, Neustadter, İsmail, Salih, Ozan, Volkan Şen, Stoch, Fernandao ve Emenike, Fenerbahçe’nin hedeflerine uygun oyuncular değil. Sarı-lacivertli takımın başına geçecek olan Aykut Kocaman’ın da bu oyunculardan birçoğu ile ilgili olumsuz düşüncelere sahip olduğu biliniyor. Kocaman’ın vereceği son karara göre bu isimlerin önemli bölümüyle yolların ayrılması bekleniyor.

Söz sizde