Ozan Balaban: ”Oly basketbol efsanesi”

0
346
views

THY Euroleague’de üst üste ikinci kez finale kalan Fenerbahçemizde tek hedef geçen sezon 1 ribauntla kaçan şampiyonluğun ardından kupayı İstanbul’da kaldırmak.

Sarı lacivertli ekibin Real Madrid zaferinin ardından Asbaşkan ve Basketbol Şube Sorumlusu Ozan Balaban, mücadeleyi değerlendirdi ve şampiyonluk için  taraftarlara mesaj gönderdi.

“Olympiakos’a karşı daha çok mücadele edeceğiz”
Çok zor bir sezon oldu, çok mücadele ederek geldik buraya. Ama Final Four’a geldikten sonra hangi takım olursa olsun dördü de güzide ekipler. Mücadele etmediğiniz sürece bu seviyelerde maç kazanmanız çok zor. O yüzden biz finale çıktığımız için mutluyuz ama sevinecek vaktimiz yok. Çalışmaya devam edeceğiz, Pazar günü sahada aynı şekilde mücadele edeceğiz, belki de üzerine koymamız gerekecek. İyi mücadele edip bu taraftarımızın önünde kupayı kaldıracağız inşallah.

“Fenerbahçe taraftarı önünde kupayı kaldıracağız”
Sinan Erdem bizim eski evimiz. Ülker Arena inşaa edilmeden biz burada oynuyorduk. Bu muhteşem taraftara söylenebilecek hiç birşey yok. Bütün sezon boyunca yenildik alkışladılar, yenildik şarkılar söylediler. Her tökezlediğimizde elimizden tuttular sağolsunlar. İnşallah Pazar günü büyük Fenerbahçe taraftarı önünde kupayı kaldıracağız.

“Olympiakos basketbol efsanesi”
Rakip Avrupa’nın en önemli kulüplerinden birisi. CSKA hep buralarda olmuş ama Olympiakos tam bir basketbol efsanesi. Buralarda oynamayı çok iyi biliyorlar, geriden gelmeyi çok iyi biliyorlar. Müthiş tecrübeli oyuncuları var ama rakip kim olursa olsun, CSKA da olsa, Olympiakos da olsa biliyorsunuz ev avantajını kaybettiğimizde Panathinaikos maçı da zor olacak dediler. Mücadele etmek lazım. Biz takımımıza güveniyoruz, oyuncularımıza güveniyoruz. En önemlisi hocamıza ve taraftarımıza güveniyoruz. İnşallah Pazar günü buradan başımız dik şekilde çıkacağız.

“CSKA’yı orada 15 sayıyla yenerek rövanşı aldık”
Finalde rakip fark etmez, kim olursa olsun geçmiş geçmişte kalıyor. Biz bu sene CSKA ile iki defa oynadık ikisinde de yendik. Biz CSKA’dan rövanşı zaten orada 15 sayı fark atarak aldık önemli değil. Basketbolda geçmiş geçmişte kalıyor önümüzde bakmak lazım o yüzden inşallah PAzar günü Olympiakos’u yenip taraftarımızla birlikte kupayı kaldıracağız.

“O kupa İstanbul’da kalacak”
Taraftarımız zaten müthiş ama desteklemeye devam etsinler. Pazar günü işimiz daha zor. Real’e karşı hep önde gittik ama Pazar günü geriye de düşebiliriz. O yüzden kimse umutsuzluğa kapılmasın ve son saniyeye kadar bu çocuklar mücadele edecek ve o kupa İstanbul’da kalacak.

Haber: İbrahim DEMİR

Söz sizde