“Taraftar Fenerbahçe’ye kupayı kazandırır”

0
354
views

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, THY Euroleague Final Four’u ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Sarı lacivertli ekipte uzun yıllar kaptanlık yapan ve son olarak Genal Menajer Yardımcılığı görevini üstlenen Ömer Onan, “Taraftar, Fenerbahçe’ye kupayı kazandırır” dedi.

“Tarihi Final Four’lardan biri olabilir”

Bence 4 takımın da şansı var. 4 takım da birbirinden değerli ve tehlikeli takım. 4 takım da buraya hak ederek geldi. Tarihi Final Four’lardan biri olabilir maçların çekişmeli geçmesi açısından.

“İnşallah taraftar desteğiyle Fenerbahçe kupayı kaldırır”

Final Four’un Türkiye’de olması Fenerbahçe’yi ve camiasını çok heyecanlandırıyor. Burada bir de temsil var kendi ülkende, şehrinde. Büyük bir taraftar desteği olacak ama Fenerbahçe’nin evinde oynadığı salon (Ülker Arena) değil farklı bir salon. Sakin kalarak, hocalarını dinleyip kendi oyun planlarını sahaya koydukları zaman Fenerbahçe çok tehlikeli bir takım olabiliyor. İnşallah seyirci desteğiyle Fenerbahçe bu kupayı kaldırır ve hepimizi gururlandırır.

“Fenerbahçe artık Final Four takımlarından biri”

Fenerbahçe kaliteli bir kadro ama bu takımlar arasında işe yeni soyunan bir takım. 3 senedir Final Four oynuyor. Diğer takımların çok şampiyonlukları var. Biz daha yeni 3 Final Four oynadık. İnşallah ilk şampiyonluğu burada başlar. Bu uzun bir süreç Fenerbahçe artık Final Four takımlarından biri. Geçen sene final oynadı ve son anda bir ribauntla kaçırdı.

“Fenerbahçe taraftarı takımını baskıya sokmamalı”

Fenerbahçe taraftarı artık çok tecrübeli, takımını gereksiz baskıya sokmayacaktır, oyuncular da çok tecrübeli. İki taraf da basketbola, Final Four’a alıştı. Gereğini yapacaktır, nerede ihtiyacı varsa maçta takımına desteğini verecektir o anlamda ben güzel geçeceğine inanıyorum.

Söz sizde