Acun’dan Fenerbahçe yorumu!

0
441
views

Acun Ilıcalı’dan Fenerbahçe şampiyonlşuğu için açıklama! Fenerbahçe’nin Olympiakos’u yenerek THY Euroleague’de şampiyon olmasının ardından Acun Ilıcalı, Beyaz Tv’de yayınlanan Beyaz Futbol programına telefonla bağlandı ve sarı-lacivertli takımın başarı hakkında konuştu.

“FENERBAHÇE CUMA GÜNÜ ŞAMPİYON OLDU”

Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu yorumlayan Acun Ilıcalı “Bence Fenerbahçe, Cuma günü şampiyon oldu. CSKA Moskova finale kalsaydı zor olacaktı. Olympiakos tüm enerjisini, CSKA Moskova maçında harcadı. Olympiakos’un finale gelmesi avantajdı” şeklinde konuştu.

“FENERBAHÇE’DE MAÇIN GALİBİ OBRADOVİC”

Zeljko Obradovic’in Fenerbahçe’nin şampiyonluğunda en büyük pay sahbii olduğunu söyleyen Acun Ilıcalı, “Maçın galibi Obradovic. Fenerbahçe’ye savunma yapmayı öğretti. Bu yüzden Fenerbahçe’yi büyük maçta yenmek çok zor. Bir teknik adamın ne kadar etkili olduğunu gördük. Basketbolda, futbola göre teknik adamın etkisi daha fazla. Bir santranç oynanıyor. Basketbolda Fenerbahçe’nin en büyük hamlesi Obradovic gibi bir teknik adamı Türkiye’ye getirmekti” dedi.

“SURVİVOR’DA FENERBAHÇE – OLYMPİAKOS GİBİYDİ”

Fenerbahçe – Olympiakos maçı sonrası Türkiye – Yunanistan Survivor’da da Türkiye’nin kazanması vurgu yapılması üzerine Acun Ilıcalı “Survivor’da Türkiye-Yunanistan’daki durum Fenerbahçe – Olympiakos gibiydi. Survivor’da da Türkiye’nin kadrosu çok güçlüydü. Burada önemli bir şeyin altını çizmek istiyorum, yıllarca Yunanistan ile aramızdaki tatsızlıktan üzülmüş ve etkilenmiş biriyim. Yunanistan ile ilişkilerimizin iyi olmasını istiyorum. Yunanistan’da beni çok seviyorlar. Türkleri, Yunanistan’a iyi ve gerçek gösterip, onlara en kadar iyi ülke olduğumuzu ve aramamızın daha iyi olması gerektiğini göstermek istiyorum. Sosyal medyada iyi kullanırsak iki ülke olarak bizleri güzel günler bekler. 15 gün önce Atina’daydım. Reytinglerde birinci olduğumuz için geçen gün sokakta ilgiden dolayı yürüyemedim” ifadelerini kullandı.

“SNEİJDER, SURVİVOR’A OLABİLİR AMA VAN PERSİE OLMAZ”

Sinan Engin’in “Sneijder ve Van Persie’yi Survivor’a götür Acun” sözlerinin hatırlatılması üzerine Acun Ilıcalı “Sneijder ile iyi bir dostluğum var, iyi bir futbolcu. Sinan ağabey öyle dedi ama sonrasında Sneijder iyi futbol gösterdi. Van Persie’nin boyu çok uzun, Survivor’a uygun değil. Sneijder olabilir ama Van Persie için uygun diye konuşamam” dedi.

“ATIBA DA SURVİVOR’A OLMAZ; EMRE BELÖZOĞLU…”

Atiba Hutchinson ve Emre Belözoğlu’nun Survivor’a alıp almayacağıyla ilgili sorulara da yanıt veren Acun Ilıcalı, “Atiba’yı düşünmek lazım. Atiba’nın da boyu uzun. Parkurlarda zorlanır. Emre Belözoğlu’nun 4-5 yılı daha var. Onun için erken daha şu an. Ama Sinan Engin, Survivor’da olsa kazanır. Sistem kurar, kazanır” diye konuştu.

“ARDA TURAN İLE KONUŞMUŞTUM, ÜMİTLERİ YOKTU”

Real Madrid’in İspanya’da şampiyon olması hakkında konuşan Acun “Arda Turan ile maçtan önce konuştum, ümitleri yoktu. Bir rüyaydı Barcelona için. Real Madrid – Barcelona maçını izlemiştim. İnanılmaz bir derbiydi. Arda Turan’ın Barcelona ile şampiyon olmasını isterdim ama olmadı” açıklamasını yaptı.

Söz sizde