Bobby Dixon: “Ben Türk’üm yetmez mi?”

0
370
views
Fenerbahçe’nin tecrübeli guardı Bobby Dixon, Akşam gazetesine verdiği röportajda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. İşte Dixon’un o açıklamaları…

– Euroleague şampiyonu olmak nasıl bir duygu?

İnanılmaz bir sezon, ilk defa böyle bir şampiyonluk kazanıyoruz ve gerçekten çok heyecanlıyız. Türkiye’de şampiyonluk kazandık ancak EuroLeague seviyesi çok farklı. F.Bahçe’nin bir parçası olmaktan çok mutluyum.

– “F.Bahçe şampiyon oldu ama oynayan Türk oyuncusu yok” deniyor. Bunu nasıl değerlendirirsin?

Ben Türk’üm! Yetmez mi? Takımımızda Melih, Ahmet, Barış gibi iyi Türk oyuncular var. Benim gibi iyi Türk oyuncular var. Bu bir takım oyunu… Bunu bir takım olarak görüyorum. Çünkü çok zor bir seviyede oynanıyor. Euroleague’de süre almak hiç kolay değil. Ama bu bir takım işi… Ve bizim takımımızda Türk oyuncular da var. Bu takımı tamamlıyorlar. Biz takım olarak şampiyon olduk. Bunun çok önemli olduğunu düşünmüyorum.

BELGRAD’DA KESİNLİKLE OLACAĞIZ

– Şampiyonluğun ardından Zeljko Obradovic, “Hedefimiz Belgrad’da şampiyon olmak” dedi. Artık hedef orası mı?

Tabii ki de… O kadar iyi bir ekibimiz var ki; gelecek sezon Belgrad’da olacağız. Bunun olmaması imkansız.

BASKETBOL YAŞAMLARI OLSUN

– Kötü bir çocukluğu vardı. Onun gibi basketbol hayali kuran çocuklara ne söylemek ister?

Genç basketbolcuların önce karar vermeleri lazım. İşleri basketbol mu olacak, yoksa olmayacak mı? Basketbol gerçekten zor bir oyun ama bu seviyede oynamak çok daha zor… Bu seviyelerde oynayabilmek için varoluşunu basketbola adaması lazım. Bu seviye gelmek için bu şart. Bunu yapmazlarsa, hiç şansları yok.

TARAFTARIMIZLA İŞİMİZ KOLAYLAŞTI

– Final-Four’da inanılmaz bir destek vardı. F.Bahçe taraftarı hakkında ne söylersin?

Onlar için söylenecek kelime bulamıyorum. İnanılmazlar… Sezon boyunca bizim arkamızdaydılar. Final-Four’da da inanılmaz destek oldular. Bu da işimizi kolaylaştırdı. Onların desteği ile çok daha iyi oynadık. Her zaman yanımızda olduklarını hissediyoruz. İyi ki bizimleler.

– Türk bayrağıyla şampiyonluk turu attın. Artık Türk’üm diyor musun?

Beş senedir Türkiye’de yaşıyorum. Türkiye’deki insanlar her zaman bana kucak açtılar. Bana çok iyi davrandılar. Ben de bunun geri dönüşünü yapmak istedim. Onların verdiği sevgiyi, onlara geri vermeye çalışıyorum. Her yerde Euroleague’le ilgili reklamlar gördünüz. Bizim resimlerimiz vardı. Sokakta insanlar bizleri gördüğü zaman çok iyi davranıyorlar. Onlara gerçekten minnettarım. Bu minnetimi de bu şekilde göstermek istedim.

BURAYI ÇOK SEVİYORUM

– Kariyerini bitirdiğin zaman Türkiye’de yaşama fikrin var mı?

Tabii ki burası benim evim gibi… Basketbolu bıraktıktan sonra burada evim olmasını istiyorum. Tabii ki tüm zamanımla burada kalacağımı zannetmiyorum. Aylık gelebileceğim bir ev alacağım. Burada olduğum için çok mutluyum. Çünkü burayı çok seviyorum.

Söz sizde