Ekpe Udoh: “Sözümü tuttum!”

0
378
views
Fenerbahçemizde 2. sezonunu geçiren ve sergilediği olağanüstü performansla hem takımını Turkish Airlines Euroleague’de şampiyonluğa taşıyıp, hem de Final-Four’un en değerli oyuncusu seçilen Ekpe Udoh, sezon başında verdiği sözü tutmanın gururunu yaşıyor.

O dönemde Milliyet’e verdiği röportajda, geçen yılın en değerli oyuncusu seçilen De Colo’ya mesaj gönderen Udoh, hem takımının şampiyon olacağını, hem de kendisinin en değerli oyuncu seçileceğini vurgulamıştı. Hedeflerine bir bir ulaşan Nijerya asıllı ABD’li, “Coachun önderliğinde çok çalıştık. Daha da önemlisi müthiş odaklanmıştık, çok konsantreydik. Sonunda istediğimizi aldık. Türkiye’ye ilk Euroleague kupasını getirmek harika bir duygu. Bütün arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

‘Tek tek plan yaptık’

De Colo’nun çok iyi bir oyuncu olduğunu, ancak geçen yıl kaçan şampiyonluğun ardından bu yıl kupayı ellerinden kaçırmayacaklarına inandığını belirten Udoh, “Bir de organizasyonun İstanbul’da olacağını biliyorduk. Böyle bir taraftar önünde kaybetmek zordu. Zaten iki gün boyunca arkamızda büyük bir destek vardı. Biz zaten çok iyi takımız. Çıkıp planlarımızı tek tek yaptık. Sonunda da kazandık. Ben de sözümü tutmuş oldum. MVP ödülünü hak eden başka arkadaşlarım da vardı. Onlar da alabilirdi ama bizim için en önemlisi şampiyon olabilmekti” diye konuştu.

‘Büyük bir coach’

Udoh şöyle devam etti:

“Yeni sezon için kadronun temelinin korunacağını biliyorum. Başımızda harika bir coach var. Saha içinde sergilediğim tüm yetenekleri aslında ortaya çıkan Obradovic’tir. Bana çok farklı görevler vererek farklı yönleri olan bir oyuncu haline getirdi. Onun da söylediği gibi, bu takımın gelecek yıllara da damgasını vurmaması için hiçbir neden yok.”

‘Daha ne isteyebilirim’

Final Four sırasında ailesinin yanında olduğunu ve kendisini izlediğini hatırlatan Udoh, “O anda çok şanslı bir insan olduğumu düşündüm. Final maçından önceki gün benim doğum günümdü. Çok değerli bir hediye aldım. Daha birkaç yıl önce kariyerimin en sıkıntılı dönemlerini geçirirken, şimdi bambaşka bir yerdeyim. Türkiye’yi çok seviyorum ve ailem de burada. Daha ne isteyebilirim ki” ifadelerini kullandı.

‘Gurur verici’

17 yıl sonra bir pivotun MVP ödülünü aldığını, Euroleague’de Kirilenko ve Sabonis’in ardından 3. kez bir ismin hem ribaunt, hem de blok kategorilerinde ilk sırayı aldığını hatırlattığımız Udoh, “Bunları biliyorum. Gurur verici. Avrupa Basketbolu’nun zirvesinde böylesine ödüller almak benim için çok güzel anılar olacak” diyerek sözlerini noktaladı.

Yıldızlardan kutlamalar

Ekpe Udoh’un sarı-lacivertli forma ile başarıya ulaşması, çoğunluğu eski takım arkadaşları olmak üzere bir çok NBA yıldızını harekete geçirdi. Los Angeles Clippers’tan Jamal Crawford, Brooklyn Nets’ten Quincy Acy, Golden State’ten Zaza Pachulia ve Caron Butler gibi isimler sosyal medya hesaplarından kutlama geçtiler.

Söz sizde