“Obra şu an beni düşünmüyordur”

0
382
views

Fenerbahçemizin ve CSKA Moskova’nın transfer gündeminde olduğu iddia edilen Darüşşafaka Doğuş’un yıldız basketbolcusu Brad Wanamaker, birbirinden özel açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe’ye gideceği söylenen Wanamaker, sarı lacivertlilerin prensipte anlaştığı iddia edilen eski takım arkadaşı Nicolo Melli ile ilgili övgü dolu sözler söyledi.

“Küçük hatalarla Real Madrid’e elendik”

Bizim için büyük bir tecrübeydi Real serisi, 2 yıl önce şampiyon olmuş takıma karşı oynadık. Ne kadar iyi takım olduklarını biliyorduk ve küçük hatalarla turu geçemedik. Sezonun geneline baktığımız zaman harika bir sezondu bizim için. Sezon boyunca olgunlaştık. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak bu seviyede oynayabileceğimizi gösterdik. Birçok oyuncumuzun ilk kez Euroleague’de oynadığını, bazılarının ilk kez playoff oynadığını düşünürsek iyi bir sezondu.

“Genel olarak Avrupa’da başarılıydık”

Genele baktığmızda Euroleague’de tatmin edici bir başarıydı bizimki. Playoff oynayıp Final Four’a kalacak hatta şampiyonluğa oynayacak bir kapasitemizin olduğunu gördük, bu işin tadını aldık ve daha ileri gidebileceğimizi de düşünmüştük sezon içinde.

“Fenerbahçe ne kadar iyi takım olduğunu gösterdi”

Fenerbahçe’de oyuncuları, bütün kadroyu herkes tebrik ederim. Geçen sene şampiyonluğa bir ribaunt uzaktalardı. Bu kupayı kendi ülkesinde kazanmış bir Türk oyuncu da yoktu. İbrahim Kutluay başka takımda kazanmıştı. Fenerbahçe’nin şampiyonluğu hem Türkiye için büyük bir başarı hem de Fenerbahçe ne kadar iyi bir takım olduğunu gösterdi.

“Obradovic şu an beni düşünmüyordur…”

Transfer dedikoduları sadece söylentiden ibaret. Obradovic Euroleague’i kazandı şu an benimle ilgilenecek durumda olduğunu zannetmiyorum. Benim amacım sezonu en iyi şekilde bitirmek, ben de sizden fazlasını bilmiyorum açıkçası.

“Euroleague’in ikinci 5’inde olmak büyük başarı”

Benim için Euroleague’in 2. beşine seçilmek büyük bir başarı. Ben her yıl oyunumda ilerleme kaydetmeyi seven bir oyuncuyum. Bu sezon biraz daha skorer bir oyuncuya dönüştüm. Yaptığınız çalışmanın karşılığını alıyorsunuz ve ben kendimi kanıtlamak için çok çalışıyorum. Kendimin Euroleague’e ait olduğumu kanıtladım.

Wanamaker’in ilk 5’i

Sergio Llull, Nando De Colo, Bogdan Bogdanovic, Nicolo Melli, Ekpe Udoh

“Nicolo Melli NBA kalitesinde”

Nicolo Melli çok çalışan bir oyuncu, her gün idman sahasında görürsünüz. İdmanda da maçta da yüzde yüzünü verir. Bu sene oynadığı takımda da ana silah haline geldi bence NBA kalitesinde bir oyuncu.

Söz sizde