Advocaat, Van Persie’ye söz verdi

0
415
views

Gençlerbirliği maçında duble yapan Robin van Persie’nin sergilediği üstün performansın altında teknik direktör Dick Advocaat’la yaptığı görüşme olduğu ortaya çıktı.

Teknik patronu olduğu Hollanda Milli Takımı’na kendisini niye almadığını açıklayan hoca, bundan sonraki süreç için ise garanti verdi.

Öğrencisiyle yaptığı toplantıda beklentilerini net şekilde sıralayan Advocaat, ‘Uçan Hollandalı’yı şu sözlerle motive etti: 

“Fiziksel olarak iyi olduğun zaman futbol dünyasının en iyi golcülerinden olduğunu tüm dünya kabul ediyor. Ancak şu anki form durumundan muhtemelen sen bile memnun değilsindir.

‘İRTİBATIMIZ KOPMAZ’

Sezon başından bu yana hep aynı şeyi söylüyorum. Fizik olarak yeterli seviyede değilsin. Yani seni şu an milli takıma almam mümkün değil. İyi olduğun zaman seni her teknik adam oynatır. Öncelikle bunu anlamış olman gerekir. Ben buradan ayrılacak olsam da seni her zaman takip edeceğim. İrtibatımız asla kopmayacak. Ne zaman seni form tutmuş şekilde görürsem o zaman Hollanda’nın kapılarını sana tekrardan açacağım.”

Söz sizde