“Birleşmiş Milletlerin küçük bir kopyasıyız”

0
392
views

Fenerbahçemizin Başantrenörü Zeljko Obradovic Sırp basınına konuştu. Kupaya uzanmasının ardından taraftarıyla birlikte yaptığı kutlamayı anlatan Obradovic, “Geleneksel olarak başkanın da katıldığı etkinlikte pasta kesildi. Bağdat caddesinde taraftarların tezahüratlarıyla stada kadar gidişimiz unutulmazdı. Pazartesi günü telefonumu açtığımda dünyanın her yerinden kutlama mesajları geldiğini gördüm. Bazıları video mesajlardı. Amerika’dan bile gelmişti” dedi.

Obradovic şöyle devam etti:

“Başkan geçen sene, üç yıllık yeni bir kontratta ısrar etti. Ben de bunun üzerine bana gösterdiği güven ve çalışmam için en uygun koşulları yaratmalarından ötürü teşekkürlerimi iletmiştim. Şimdi Türkiye ligini kazanmak istiyoruz. Maçlar bittikten sonra kim kalacak, kim gidecek bakacağız ve oturup gelecek yılın planını yapacağız.”

‘Cumhurbaşkanı Erdoğan mutlu etti’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic’e, şampiyonluktaki Sırp katkısı nedeniyle teşekkürlerini iletmesini değerlendiren Sırp antrenör, “Erdoğan’ın minnettarlığını bu şekilde göstermesi beni mutlu etti. Biz Türkler, Sırplar, İtalyanlar, Amerikalılar, Yunanlar ve Çeklerden oluşan bir ekibiz. Adeta Birleşmiş Milletlerin küçük bir kopyasıyız. İşini seven ve birbirine saygı gösteren insanlarız. Böyle bir hikayeyi birlikte yazdığımız için çok mutluyum. Beni tanıyan herkes zaten milliyetçi yanımı göstermeyi sevmediğimi bilir. Bu mesleğe başladığımdan beri böyleyim” diye konuştu.

Söz sizde