Aziz Yıldırım idmana bile giremeyecek

0
310
views

Fenerbahçemizin Başkanı Aziz Yıldırım ile Yakın Doğu Üniversitesi Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör arasındaki gerginlik Aziz Yıldırım’a pahalıya patladı.

ÖNEMLi YASAKLAR
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Eyigüngör’e tokat atan Yıldırım için ‘seyirden yasaklama tedbiri’ uygulanmasına karar verdi.

Savcılık tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda, “7 Mayıs 2017 günü Fenerbahçe-Yakındoğu Üniversitesi maçında şüpheli Aziz Yıldırım’ın, müşteki Mehmet Işık Eyigüngör’e yönelik kasten yaralama eyleminin, 6222 sayılı yasanın 17. maddesine aykırılık oluşturduğundan, aynı yasanın 18/3. maddesi gereği şüpheli hakkında Spor Müsabakalarını Seyirden Yasaklama tedbiri uygulanması gerektiğine karar verilmiştir” ifadesi kullanıldı.

Cumhuriyet Savcısı Ramazan Öksüz imzasıyla başlayan yasak kapsamında Aziz Yıldırım, tedbir süresince hiçbir spor müsabakasını izleyemeyeceği gibi, antrenmanları bile takip edemeyecek. 

Başkanlığı da tehlikede Yıldırım ceza alır, seyirden yasaklama güvenlik tedbirine dönüşürse bu süre içerisinde kulüpte yöneticilik ve başkanlık da yapamayacak. Soruşturma sürecinde savcılık, kovuşturma (dava) sürecinde ise mahkeme bu yasağın kaldırılmasına karar verebiliyor. Kovuşturmaya yer olmamasına karar verildiği durumda da yasak derhal kaldırılacak.

MAÇ GÜNLERİ KARAKOLA…
Aziz Yıldırım, F.Bahçemizin katıldığı spor müsabakalarının yapılacağı gün yurtiçinde bulunduğu takdirde, müsabakanın başlangıç saatinde ve bundan bir saat sonra bulunduğu yere en yakın polis merkezi amirliğine veya jandarma karakol komutanlığına başvurmak zorunda. Aksi taktirde her maç için en az 25 gün idari para cezası alacak.

Söz sizde