Valbuena’ya 60 milyon!

0
308
views

Fenerbahçe’miz yeni sezon bitmeden ilk transferini bitirmek üzere…

Valbuena ile her konuda anlaşma sağlayan Fenerbahçe, Lyon kulübünü de ikna etmiş durumda. Hem Fransız basını hem de Lyon Kulübü Başkanı Valbuena’nın Fener’e gitmek üzere olduğunu açıkladı. Lyon Başkanı Aulas, “Kendisine Lyon’un öneremeyeceği 3 yıllık sözleşme önerildi” dedi. Fransız basını da “Valbuena’nın yeni sezondaki takımı Fenerbahçe olacak” yorumlarını yaptılar. 

Valbuena transferinde Fenerbahçe’nin kasasından çıkacak rakam da şekillenmiş durumda. Fenerbahçe’miz Valbuena’ya 3 yıl için toplam 12 milyon Euro ödeyecek. Lyon’un kasasına girecek rakam ise 3 milyon Euro olacak.

FRANSA MİLLİ TAKIMININ BANKOSU

Lyon kulubünden yıllık net 3.5 milyon Euro kazanan 32 yaşındaki Valbuena’nın Fransız kulübüyle 1 yıllık daha sözleşmesi bulunuyordu.

EURO 2016’da forma giyen ve toplam 52 kez milli olan Valbuena bu maçlarda 8 kez fileleri havalandırmıştı.

LYON BAŞKANI AULAS, TRANSFERİ AÇIKLADI

Lyon Başkanı AulasFenerbahçe ve Valbuena transferini açıkladı!

Geçtiğimiz gün Fransız basınında Fenerbahçe’nin Mathieu Valbuena ile anlaştığı haberinin üzerine, Fransız kulübün başlanı Jean-Michel Aulas’tan sürpriz bir açıklama geldi.

Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas, Fenerbahçe’nin gündemindeki Valbuena’nın ayrılacağının sinyallerini verirken, ”Fenerbahçe’nin önerdiği, Lyon’un kendisine öneremeyeceği 3 yıllık sözleşme, Valbuena’yı cezbetti” açıklamasında bulundu.

Fransız basını geçtiğimiz gün Fenerbahçe’nin Valbuena’ya 3 yıllık bir transfer teklifinde bulunduğunu ve tarafların anlaştığını iddia etmişti.

32 yaşındaki yıldız oyuncu, bu sezon Lyon formasıyla 43 maçta, 10 gol ve 8 asist kaydetti. Valbuena’nın transferini Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da çok istediği biliniyor. Yıldız oyuncu Lyon’da yıllık 6 milyon euro kazanır.

BAŞKAN “GÖRÜŞÜYORUZ” DEMİŞTİ

Uzun zamandır ismi Fenerbahçe ile anılan Valbuena konusunda Lyon Başkanı Jean Michel Aulas, 9 Temmuz’da bir açıklama yapmış ve Valbuena için Fenerbahçe ile görüştüklerini söylemişti. Fransa’nın Le Progres gazetesine konuşan Aulas, “Şu anda sadece Fenerbahçe Kulübü ile temaslarımız oldu. Haftaya Fenerbahçe ile bir maçımız var. Bu konuyu konuşmak için yeteri kadar vaktimiz olacak. Eğer Valbuena’ya başka kulüplerin de teklifi olursa, hepsini dinlemeye hazırız “demişti..

Söz sizde