Final için ilk adımı attık!

0
317
views

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, Spor Toto Basketbol Süper Ligi Play-Off turu yarı final ilk maçında Darüşşafaka Doğuş ile karşı karşıya geldi. Takımımız, Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da konuk ettiği rakibini 94-72 mağlup etti.

Takımımız Ali Muhammed, Jan Vesely, Nikola Kalinic, Ekpe Udoh ve James Nunnally beşiyle mücadele başladı. Hava atışıyla birlikte ilk hücum Fenerbahçemizin olurken, maçın da ilk basket te Ali Muhammed’den geldi(3-0). Konuk ekip Ante Zizic ile maçtaki ilk saylarını bulurken, takımımız James Nunnally’nin üç sayı çizgisinin gerisinden üst üste bulduğu iki şutla skoru 9-2’ye getirdi.  Çeyreğin ilk beş dakikalık bölümü 11-10 Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın üstünlüğüyle geçilirken, Ekpe Udoh’un da skor yüküne yaptığı katkıyla fark 5 sayıya çıktı(18-13). İlk periyotta son 3 dakikanın içine girilirken Nikola Kalinic’in basketiyle Takımımız 21-15 öne geçerken, Darüşşafaka Doğuş ise Clyburn ve Wilbekin’in basketleriyle son 1 dakikaya 21-24 önde girdi. Bu skor karşısında Başantrenörümüz Zeljko Obradovic mola alırken, Fenerbahçemiz moladan Datome’nin basketiyle döndü ve maça denge getirdi(24-24). Son saniyelerde ise Wilbekin’in basketi çeyreğin sonucunu belirledi:24-26.

İkinci çeyrek James Anderson ve Kostas Sloukas’ın karşılıklı basketleriyle başlarken, ilk 3 dakikalık bölüm 33-32 Fenerbahçemizin üstünlüğüyle geçildi. Konuk ekip Wanamaker ve Wilbekin’in basketleriyle maça ortak olmaya çalışsa da, Fenerbahçemiz Melih Mahmutoğlu ve Ekpe Udoh ile son 3 dakikalık bölüme 44-42 önde girdi. Son 1 dakikanın içindeyse farkı 8 sayıya(50-42) kadar çıkaran Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, soyunma odasına da bu skorla girdi.

Müsabakanın üçüncü çeyreğinde hem savunmada hem de hücumda yaptığı işlerle oyunun kontrolünü eline alan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, ilk 5 dakikalık bölümü 61-50 önde geçti. Rakibin top kayıplarını da iyi değerlendiren Takımımız, son 1 dakikanın içine girilirken farkı 20 sayıya çıkardı(72-52).  Son 1 dakikalık bölümdeyse Daraüşşafaka Doğuş Harangody ve Wilbekin’in basketleriyle farkı eritmeye çalışa da, Fenerbahçemiz final periyotuna 72-57 önde girdi.

Karşılaşmanın final periyotunda ise Egehan Arna, Ahmet Düverioğlu ve Berk Uğurlu gibi genç oyuncularımız parkeye çıkarak etkili bir oyun ortaya koyarken, kaptan Melih Mahmutoğlu da başarılı performansıyla rakibini 94-72 mağlup etti.

Söz sizde