Skrtel hariç tüm yabancılar yolcu

0
378
views

Fenerbahçemizde yeni sezon kadroda ciddi bir değişim yaşanacak. Her bölge için transfer çalışmalarını devam ettiren yönetim, en radikal değişimi ise yabancılarda yapacak. Sarı-lacivertlilerde Martin Skrtel dışında tüm isimlere yol verilmesi planlanıyor. 

Takımdan ayrılmak isteyen Kjaer’in bu kararına sıcak bakan yönetim, Danimarkalı savunmacının satılmasıyla ciddi bir bonservis geliri bekliyor. Sarı-lacivertliler futbolcudan 10 milyon euro bonservis bedeli bekliyor.Lens’in başlangıçta takımda kalması planlanmıştı. 

Ancak yüksek maliyet ve takımın yeni teknik direktörü Aykut Kocaman’ın olumsuz raporu sonrası bu transfer de rafa kalktı. Bu isimler dışında yer alan diğer tüm yabancılar ise performansa bağlı gerekçelerle takımdan gönderilmeye çalışılacak. 

MALİYET HESABI

Fenerbahçe Yönetimi her ne kadar böyle bir plan yapmış olsa da, kontratı devam eden futbolcuların gönderilmesi pek kolay olmayacak. Kiralık oynayan Lens ve Sow dışında sözleşmesi biten yabancı futbolcu yok.

Van Persie, Wiel, Emenike, Souza, Stoch, Fernandao, Aatıf gibi isimlerin anlaşmaları devam ediyor. 

Bu isimlerin en az bir, en fazla üç yıllık sözleşmesi bulunuyor. Ayrıca yüklü maaşları ve garanti ücretleri de takımdan ayrılmamaları için ayrı bir neden… Bu nedenle yönetim, bazı isimleri gönderirken bedel ödemek zorunda kalacak.

Söz sizde