Başkandan Anıtkabir Anı Defteri’ne yazı

0
561
views

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticiler Avrupa Şampiyonu Erkek Basketbol Takımı ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

Sabah saatlerinde özel uçakla Ankara’ya giden kafile, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettikten sonra Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı.

Ziyarette Başkan Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Başkanvekili Mithat Yenigün, Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Asbaşkanlardan Nihat Özbağı, Ali Yıldırım, Önder Fırat, Ozan Balaban, Yönetim Kurulu Üyelerinden Cenk Başak, Selim Sapan ile Erkek Basketbol Takımının oyuncularıyla teknik ekibi, eski futbolcu Rıdvan Dilmen ile Fenerbahçe Ankara Şubesi Başkanı Zeki Tankal ve Şube yöneticileri yer aldı.

Anıtkabir ziyaretinde Başkan Aziz Yıldırım mozoleye çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından Başkan Aziz Yıldırım, Anıtkabir Anı Defterine duygu ve düşüncelerini aktardı. Başkanımız anı defterine şunları yazdı:

Büyük Mustafa Kemal Atatürk,

Fenerbahçe Spor Kulübü, zatıalinizin haklı iltifatlarına mazhar olmuş yegane spor kulübüdür. Bu günde huzurunuza, sizin, kulübümüze göstermiş olduğunuz iltifatlarınıza layık olmanın haklı gururu ve onuru ile geldik. Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, bir Türk takımına nasip olabilecek en büyük uluslararası sportif başarıyı elde etmiştir. Dünyanın ve Avrupa’nın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Euroleague’de kazanılan bu başarı, istikrarlı bir çalışmanın, yapılan yatırımların, fedakarlıkların, çalışmanın, taraftarlarımızın takımlarına olan tutkusunun bir sonucudur. Kazanılan şampiyonluk kupası, “Dünya Kulübü iddiamızın”, “Spor Kulübü olma iddiamızın” taçlandırılmasıdır. Fenerbahçe Spor Kulübü, böylesine büyük manada bir başarı elde etmiş olup, dünyanın her yerinde Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bu büyük başarısı övgüyle layık bulmuştur.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Cumhuriyetimizin kuruluşunda belirlemiş olduğunuz ilkeler ve göstermiş olduğunuz yüksek hedefler doğrultusunda ve bunlara bağlı olarak sportif faaliyetlerini sürdürmektedir. Bunun içindir ki Kulübümüz yakın bir zamanda, ülkemizi bölmek, Cumhuriyetimizi yıkmak isteyen karanlık güçlerin hedefi olmuştur. Bu karanlık güçler, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün kurumlarını ele geçirmişken, taraftarımızın oluşturduğu çelik duvara çarpmış, sendelemiş ve ilk kez geri çekilmek zorunda kalmıştır.

Elde ettiğimiz Euroleague şampiyonluğu bunun için de son derece kıymetlidir. Fenerbahçe Spor Kulübü, Cumhuriyetimizin bir kurumu olarak dimdik ayaktadır. Karanlık güçler tarafından yıkılmamış, ele geçirilememiştir. Huzurunuzda söz veririm ki daima devletinin yanında, milletinin emrinde olan Kulübümüz ve camiamız, bundan sonra da daha nice büyük sportif başarıları ile huzurunuzda olacak, belirlemiş olduğunuz kuruluş ilkeleri ile açmış olduğunuz yolda, işaret etmiş olduğunuz istikamete doğru kararlı bir şekilde yürümeye devam edecektir.

Saygılarımla
Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

 

Söz sizde