Curry: “O top kaybını unutamıyorum”

0
335
views

Golden State Warriors yıldızı Stephen Curry, geçtiğimiz gün önceki yılın NBA Finallerinin 7. maçının kritik anında yaptığı top kaybını unutamamasından, genel olarak topu koruma adına yaptığı çalışmalardan, MVP gibi performans göstermesinden ve bunu istikrarlı bir şekilde sürdürmeye çalışmak istemesinden konuştu.

Geçtiğimiz yılın NBA Finalleri serisinin 7. maçının bitimine 5 dakika kala Warriors bir sayı öndeyken belinin arkasından köşedeki Klay Thompson’a topu göndermeye çalışırken, Stephen topu dışarı atmıştı ve o saniyeden sonra Golden State ekibi bir daha maçta sayı bulamamıştı.

Curry bu hatayı şu şekilde anıyor:

“Evet, o anı hala düşünüyorum. Ama o maçı düşünmem dışında, doğru oyunu, basit oyunu yapma konseptini, maçlarda bazı anlarda bir oyunun doğru yapılıp yapılmamasıyla şampiyonluğun gelip gelmeyeceğinin belirlendiğini biliyorum. Bununla birlikte, bu yıl sezon öncesinde yine bir bel arkası pas atmıştım, çünkü bunu yapabileceğime dair güven bende var ve bu değişmeyecek.”

“TOPU KORUMAK, ŞAMPİYONLUK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

“Şampiyonluk kazanma şemasında onun ne kadar önemli olduğunu herhalde biliyorsunuz. Yani tabii ki bunu ben de sahada biliyorum. Özellikle playofflarda, eğer top kaybı yapmazsam ve kritik anlarda iyi bir şut şansı yakalarsak, ayrıca topun da ellerimde olacağımı biliyorsam, bu, ustalaşmaya çalıştığım oyunun evrimleşmesidir.”

MVP DEĞİL AMA MVP GİBİ OYNUYOR

“Duruma göre yükselme fırsatım oldu ve her şeyin asıl önemli olduğu anın bu an olduğunu biliyorum. Ama tüm sene sağlam bir oyun sergiliyordum. İnsanlar farketsin farketmesin, konuşmak istesin istemesin, farketmez. Şimdi spot ışıkları altında bunu devam ettirmek gerekiyor, ve benim de yapmaya çalıştığım şey bu. Umarım önümüzdeki üç hafta boyunca bunu sürdürebilirim.”

Curry, bu playoff döneminde 28.6 sayı, 5.6 asist, 1.9 top çalma ve 3.3 top kaybı ile oynuyor. Geçen yılın playofflarında bu top kaybı rakamı 4.2’ydi. Ayrıca Curry, %50.2 şut isabeti ve %43.1 üçlük isabeti ile oynuyor.

Söz sizde