Fernandao’da son durum!

0
130
views

Fenerbahçemizde uzun süren sakatlığının ardından takıma katılan Brezilyalı golcü Fernandao, U21 takımı ile oynanan maçta attığı gol ve performansıyla hazır olduğu mesajını verdi. Soldado’nun henüz golle tanışamaması ve moral bozukluğu sebebiyle Brezilyalı golcümüzün hazır hale gelmesi teknik heyet için önemliydi.

Geçen sezon kolu kırılan ve uzun süre sahalardan uzak kalan futbolcumuzun tedavi süreci sıkıntılı geçti. İlk etapta koldaki kırık, tam olarak kaynamadı. Ameliyat gündeme gelse de yapılan tedavi sonucu operasyona gerek kalmadan futbolcumuzun sahalara dönmesi sağlandı. Kolundaki kırık tam olarak kaynasa da futbolcu ikili mücadelelerden kaçınıyordu. Koluna tekrar darbe almaktan çekinen futbolcunun artık bu sorunu da büyük ölçüde atlattığı gözlendi. 

Gerek çalışmalar gerekse de yapılan son hazırlık maçında bu durum çok net ortaya çıktı. En büyük özelliği fizik gücü olan Fernandao artık hava toplarından ve ikili mücadelelerden kaçınmıyor. Fernandao’nun hazır hale gelmesi teknik heyet için çok önemli.

KOCAMAN’IN HAVA OPERASYONU

Tecrübeli futbolcumuz, Janssen ile birlikte oynadığı zaman rakip savunmanın dengesini bozacak. Teknik direktörümüz Kocaman, özellikle kapanan savunmalar için Janssen ve Fernandao’nun fizik gücü ve hava hakimiyetinden faydalanmak istiyor. 

Bu iki futbolcumuzun kazanacağı mücadeleler özellikle orta sahadan hücuma destek verecek isimlerin sürpriz golcü olmasını da sağlayacak. Brezilyalı futbolcumuz şu anda Janssen’den sonra takımın ikinci golcüsü konumunda. Henüz golle tanışamayan Soldado ise Fernandao’nun arkasında bekliyor. Sakatlığı devam eden Van Persie’den ise ümit kesildi. Teknik heyetimiz, Hollandalı futbolcu olmadan planlarını yapıyor.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde