”Hala Van Persie, Sneijder gibi…”

0
174
views

Son Dünya Kupası’nın bronz madalyalı ülkesi Hollanda‘nın 2018 Dünya Kupası’na katılması mucizelere bağlı. Euro 2016’dan sonra Rusya 2018’i de büyük ihtimalle kaçıracak olan Hollanda’nın önlenemez düşüşü devam ederken, eski futbolcu Pierre van Hooijdonk, konu hakkında açıklamalarda bulundu.

”DÜNYA 3. OLMAMIZ BİZİ ÇOK YANILTTI”

Bir dönem Türkiye’de Fenerbahçe’miz forması da giyen Hollandalı eski futbolcu, ”2014 yılında Dünya 3. olduk ama oyun sistemini tamamen değiştirdik. Louis van Gaal, 4-3-3 sistemini bozdu. Hollanda’nın DNA’sına işlenen bir sistem vardı. Bu sistem 2014 yılında bozuldu. Çöküşün ilk sinyali o sene verilmişti ama Dünya 3. olmamız bizleri çok yanılttı” şeklinde konuştu.

”HALA SNEIJDER, ROBBEN, VAN PERSIE…”

Artık eskisi gibi yıldız futbolcu çıkartamadıklarını belirten Pierre van Hooijdonk, ”Hala Sneijder, Robben ve Van Persie gibi yaşlı oyuncular oynuyor. Kötü oyuncular demiyorum ama en iyi seviyelerinde değiller. Şimdiki futbolcularda Kluivert, Van Basten seviyeleri hiç yok. Eskiden Hollandalı oyuncular, Avrupa’nın en büyük takımlarının yıldız futbolcuları olurdu. Şimdi mesela bakın Wijnaldum, Liverpool gibi büyük bir takımda oynuyor ama oranın anahtar oyuncusu değil. Bir Coutinho değil. Propper desek o da Brighton takımında oynuyor” dedi.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde