Hocamızdan kritik toplantı!

0
153
views

Fenerbahçe Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, futbolcularına seslendi, yeteneklerini daha fazla göstermelerini istedi.

Süper Lig’in ilk 7 maçında ciddi kayıplar yaşayan sarı-lacivertli takımımız kalan haftalarda maksimum puan toplayarak ilk yarıyı kapatmayı planlıyor. İstenen sonuçların gelmesi için çalışmalar yapan teknik heyetimiz bu doğrultuda takımdaki yetenekli isimlerin daha fazla sorumluluk almasını istiyor.

Valbuena, Mehmet Ekici ve Giuliano başta olmak üzere takımda bireysel anlamda önemli isimler bulunuyor. Geçen sezona göre bu açıdan kadro daha bir hayli zengin. Aykut Kocaman da işte bu noktalarda yetenekli isimlerin devreye girerek sorunları çözmesini hedefliyor.

‘Bir kişi boşa çıksın’
Kocaman takımımızla gerçekleştirdiği toplantılarda yetenekli oyuncuların markajdan kurtulmaları gerektiğine vurgu yapıyor.

Pas trafiğinde mutlaka bir ismi boşa çıkarmak zorunda olduklarını belirten sarı-lacivertli hocamız, bu sayede yetenekli isimlerin skora daha kolay katkı yapabileceğini ifade etti. Bu nedenle doğru oyuncuyu bulana kadar sabır gösterilmesini isteyerek, gol yollarında pas tercihlerinin belirleyici olacağının da altını çizdi.

Fenerbahçemizde şu an için takımın yaratıcılık yükü Valbuena’nın üzerinde bulunuyor. Fransız futbolcumuz da sorumluluk almayı seviyor. Ancak bu durum rakiplerin de işine geliyor. Alınan önlemler başarılı olunca takımımız hücum aksiyonları tıkanıyor. Bu nedenle maç içinde alternatif isimler üzerinden de oyun kurulması konusunda çalışmalar yapılıyor.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde