Advocaat’tan transfer itirafı!

0
230
views

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçemizi çalıştıran Dick AdvocaatZiyech transferinin neden gerçekleşmediğini Hollanda basınına anlattı.

Bu sezon Ajax formasıyla sahaya çıtkığı 20 resmim açta 4 gol, 9 asistlik performansıyla dikkat çeken Ziyech hakkında değerlendirmelerde bulunan Advocaat, geçen sezon başıyla ilgili de bir itirafta bulundu.

Fenerbahçemizi çalıştıdığı dönemde Twente forması giyen Ziyech’i istediğini söylerken bu transferin gerçekleşmeme sebebini ”Ziyech bence büyük takımlarda oynayabilecek kapasitede bir oyuncu. Fenerbahçe’yi çalıştırdığım dönemde Ziyech’i almaya çalıştık. Ancak Ajax, Şampiyonlar Ligi play-off turunda Rostov’a elenir elenmez hemen Ziyech ve kulübü Twente ile temasa geçti. Sanırım menajeri Fenerbahçe’nin önerdiği rakamdan çok daha fazlasını Ajax’tan kazandı” sözleriyle dile getirdi.

Fenerbahçe’miz, o dönem Ziyech ile çok yakından ilgilenmişti. 24 Ağustos’ta henüz Ajax ile sözleşme imzalamamışken Ziyech ile ilgili sorulan soruya cevap veren Dick Advocaat, bu oyuncuyu istediğini belirtmişti.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde