“Güçlü kalarak daha iyi olacağız”

0
181
views

Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızın başarılı isimlerinden Sinan Güler, Beşiktaş Sompo Japan maçı ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Öncelikle siyah beyazlı ekip karşısında kazanılan 76-71’lik galibiyeti değerlendiren milli oyuncu, ardından Euroleague’de elde edilen sonuçlara da dikkat çekerek, birlikte ve güçlü kalarak; daha iyi olacaklarına vurgu yaptı.

Maç değerlendirmesinde top paylaşımına ve doğru hücumlara dikkat çeken Sinan, “Maçın ilk yarısında çok iyi oynadık. Doğru top paylaşımı ve doğru hücumlarla farkı açtık. Yetenekli oyunculara sahip Beşiktaş’ın kendi sahasında ikinci yarıda bir reaksiyon vereceğini biliyorduk. İkinci yarı gereğinden fazla top kaybı yapmamız, rakibin maça yaklaşmasına sebep oldu. Deplasmanda önemli bir galibiyetti. Bugün burada oynadığımız oyunu bir şekilde Euroleague’e de yansıtmak zorundayız. Farkın kapanmasına izin verdiğimizde doğrulardan uzaklaşıyoruz. Birlikte ve güçlü kalarak daha iyi oynamaya çalışacağız. Bunu sadece maçı kazandık diye hep iyi şeylerden konuşacağımızı düşünmediğimizden dolayı söyledim. Hepinize iyi seneler” dedi.

Deplasmanda oynadığınız derbilerde taraftarlarınızın yokluğunu hissediyor musunuz? sorusuna da deneyimli oyuncu, “Esasında basketbolun güzelliği her iki takım taraftarının olacağı ortamlar olması ama halilen daha o noktada değiliz” yanıtını verdi. 

Sinan Güler, maçta 19:09 saniye parkede kalırken, 9 sayı, 2  ribaunt, 3 asistle oynadı.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde