Oğuz Kağan’a ‘Hazır ol’ mesajı

0
141
views

Fenerbahçemizde son dönemde en çok heyecanlandıran gençlerin başında gelen Oğuz Kağan Güçtekin, sezonu ikinci yarısına oldukça yoğun hazırlanıyor. Sarı-lacivertlilerde sezon başından bu yana herkesin merakla beklediği ve son haftalarda formasını kapan Oğuz Kağan, devre arası tatiline rağmen harıl harıl çalışıyor.Takımdaki herkesin tatile çıktığı dönemde Samandıra’da kalarak salon çalışmaları yapan genç orta saha, Aykut Kocaman’ın da yakın takibinde bulunuyor. 

Tecrübeli teknik adamın genç öğrencisiyle sık sık konuştuğu ve bilhassa sezonun ikinci yarısı için hazır olmasını istediği belirtildi. Aykut Kocaman’ın, sürekli olarak oyuncusundan hazır olmasını istediği, çalışma temposunu iyi ayarlayıp, yeteneğini göstermesini istediği kaydedildi.

Öte yandan, sarı-lacivertli takımda sezonun ikinci yarısında Oğuz Kağan’ın önemli bir fonksiyonu olacak. Ozan Tufan’ı kadroda düşünmeyen ve yabancı kontenjanında Eljif Elmas’a yer açmaya çalışan Aykut Kocaman, orta sahada 18 yaşındaki oyuncuyu yine önemli bir alternatif olarak görüyor. Ayrıca orta sahaya transfer yapılamaması halinde de genç yıldız, yine Kocaman’ın elini kuvvetlendirecek. 

Alternatif isim

Zira genç yıldızın yetenekleri de bu durumu karşılıyor. Hem ön libero oynayabilen hem de çift yönlü oyuncu olarak merkeze kayabilen Oğuz Kağan, teknik heyetin beğenisini kazanan bir isim. Kocaman’a göre de Oğuz Kağan’ın top tekniği, pas yeteneği ve oyun görüşü de önemli bir etken. Josef de Souza-Mehmet Topal ikilisini bozmayacak Fenerbahçe teknik ekibi, orta saha alternatifi olarak Oğuz Kağan’ı görüyor. 

Beklentiler büyük

Sezon başında sözleşmesi yenilenerek Fenerbahçe’ye kazandırılan Oğuz Kağan Güçtekin, kulüp içerisinde de heyecan yaratan bir isim olarak öne çıkıyor.

Son yıllarda altyapıdan gelerek, A takımda başarılı olan oyuncu sayısının az olması nedeniyle sıkıntı çeken sarı-lacivertlilerde, 18 yaşındaki yıldızın farklı olması bekleniyor. Özellikle sezonun ikinci yarısında Oğuz Kağan’ın daha çok şans bulması umuluyor.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde