Hocamızın en çok istediği iki transfer

0
146
views

Fenerbahçemizde gözler devre arası transferine çevrilmişken, gelecek sezonun kadrosu için çalışmalar da şimdiden başlamış durumda. Sarı-lacivertli camia sol beke kimin alınacağını, başka transfer olup olmayacağını düşünürken, yönetim, Bursaspor’un iki yıldız ismi için girişimleri yoğunlaştırmış durumda.

Teknik direktörümüz Aykut Kocaman’ın sezon başında da istediği kaleci Harun Tekin ve sol bek Aziz Behich’i kadroya katamayan Başkan Aziz Yıldırım, bu sevdadan vazgeçmiş değil. Fenerbahçe, Bursaspor’un yaşadığı mali sıkıntıyı fırsata çevirerek sezon sonunda iki yıldızı birden kadrosuna katarak büyük bir problemi sonlandırmayı hedefliyor.

“Şimdilik mümkün değil”

Hem Harun hem de Aziz Behich, Fenerbahçemize gelmeye sıcak bakarken, Bursaspor Yönetimi de iki yıldızını satarak ekonomik anlamda rahatlamak istiyor. Ancak kulüpler rakam konusunda henüz birbirlerine yaklaşabilmiş değil. 28 yaşındaki Harun’un 2020’ye, 27 yaşındaki Aziz Behich’in ise 2018’e kadar sözleşmesi bulunuyor.

Mukavele sürelerine güvenen Bursa, iki as için toplam 10 milyon avroluk bir gelir beklentisinde. Fenerbahçe’nin düşündüğü rakam ise 5 milyon avro civarında. Aykut Kocaman’ın yönetime verdiği raporda “Bu oyuncular hem yetenekli hem de istikrarlı. Transferleri gerçekleşirse uzun yıllar bu mevkiler garantiye alınır” ifadesi kullandığı belirtiliyor.

“O sol bek gelecek”

Fenerbahçe’miz, sol bek transferinde kararlı. Robin van Persie’yi göndermek, Elif Elmas’ı kenarda tutmak d,hil kadroya yönelik tüm hesapları yapan, mali olarak da sınırları zorlama kararı alan sarı-lacivertli takımımız, Zenit’in İtalyanı Criscito’yla detayları konuşuyor. Neto ve Giuliano’yla yaptığı görüşmelerin ardından Fenerbahçemize gelmeyi kabul eden Criscito’nun menajeri, yöneticilerle bir araya gelecek ve konu kesinleşecek. Ancak açıkta kalmak istemeyen Fenerbahçe’miz, alternatif isimlerle de temaslarını koruyor.

Listeye son olarak İtalyan temsilcisi Verona’dan 21 yaşındaki Mohamed Fares’i ekleyen sarı-lacivertlilerin sol bek sorunun 5 Ocak’a kadar çözmesi bekleniyor.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde