Ozan ve Persie’nin fiyatları belirlendi!

0
146
views

Fenerbahçemizde Robin van Persie ve Ozan Tufan, Antalya kampı kadrosuna alınmadı ve kulüp bulmaları için izin verildi.

Sarı-laciterli kulüp, Robin Van Persie ve Ozan Tufan’a antrenör desteği de sağlamayacak.

Hollanda’nın Feyenoord takımının ilgilendiği Van Persie için bonservis istenmeyecek. Ozan için ise 6 milyon euro talep edilmesi bekleniyor.

Aykut Kocaman, devre arası kamp kadrosunun belirlendiği önceki akşam Ozan Tufan ile son bir görüşme yaptı ve genç futbolcudan kendisine kulüp bulmasını istedi. Diğer taraftan Fenerbahçe yöneticileri de Van Persie ile görüşerek, artık kadroda olmadığını bildirdi.

Aykut Kocaman’ın Robin van Persie ve Ozan Tufan’ı gözden çıkarmasının önemli sebepleri bulunuyor. Hollandalı futbolcu, sezon başıdna sakat olduğunu öne sürerek 27 Ağustos’taki Gençlerbirliği maçında oynamamış, ancak birkaç gün sonra Hollanda Milli Takımı kampında, “Herhangi bir problemim yok” diyerek 30 Ağustos’ta Fransa karşısında forma giymiş ve ciddi bir şekilde sakatlanmıştı. Bu olay sonrası Van Persie’yi silen Kocaman, bir aydır hazır olmasına rağmen Hollandalı yıldızı kadroya almadı.

Ozan Tufan’ın biletinin kesilmesine yol açan olay ise, hatalarını düzeltmesi yolunda yapılan uyarıları dinlememesi… Aykut Kocaman, dört defa genç oyuncuyla toplantı yapıp, maçlardaki hatalarını video görüntüleriyle anlattı ve kendisine çeki düzen vermesini istedi. Ancak Ozan’da herhangi bir değişim görmeyen Kocaman, oyuncuyu kadro dışı bıraktı.

Sarı lacivertli yönetim, 2015’te 7 milyon euroya alınan Ozan’ın yurt dışında bir takıma gitmesini istiyor.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde