“İlk 6 haftalık periyot çok önemli”

0
156
views
Futbolcumuz Hasan Ali Kaldırım, takımımızın ikinci yarı hazırlıklarını sürdürdüğü Antalya’da, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan ve Fatih Demirkol’un sunduğu “Kamp Günlüğü” programına konuk oldu.

Kamp sürecini değerlendiren Hasan Ali Kaldırım, zorlu bir fikstürün kendilerini beklediğine de dikkat çekti.

Çok sayıda takımın şampiyonluk yarışı içinde olduğuna da değinen başarılı futbolcu, taraftarımızın desteği ve gücüyle şampiyonluğa yakın olduğumuza işaret etti.

Takımımızın ligin ikinci yarısı için hazırlıklarını sürdürdüğü Antalya kampını değerlendirerek sözlerine başlayan Hasan Ali Kaldırım, “İyi bir kamp dönemi geçiriyoruz. Oldukça yoğun ve tempolu geçtiğini söyleyebilirim. Resmi maçlarımıza da az bir süre var ve bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. İlk resmi maçımıza hazır olmayı hedefliyoruz. Hocalarımız bizleri hem fiziksel hem de taktiksel anlamda en iyi şekilde hazırlıyorlar. Ümit ediyorum ki, sakatlık olmadan iyi bir kamp dönemi geçiririz ve ilk maçımıza hazır oluruz.” diyerek yoğun ve tempolu bir kamp süreci geçirdiklerini ifade etti.

Sezona beklenildiği gibi başlayamamalarına rağmen son haftalarda takımın yükselen grafiğine dikkat çeken Hasan Ali, “Aykut Hocamızın oyun anlayışına tekrardan adapte olmak biraz zaman aldı. Maalesef bu zaman içerisinde istemediğimiz sonuçlar da aldık. Hem şanssızlıklardan hem de bireysel hatalardan dolayı istemediğimiz puan kayıpları oldu. İlk devrenin ikinci bölümünde takım olarak toparladığımızı düşünüyorum. Daha kompakt ve daha birbirine yakın daha az hata yapan bir takım haline geldik. İyi de bir seri yakaladık ve bu seri sonunda puan farkını kapattık. İlk devrenin son maçı olan Konyaspor maçını kazansaydık belki de daha farklı bir yerde olabilirdik ancak galibiyeti getirecek golü bulamadık. Nitekim lige kötü başlamamıza rağmen iyi bir seviyeye geldik. İnanıyorum ki ikinci devreye iyi bir başlangıç yapacağız.” şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

Süper Lig’in ikinci yarısında özellikle ilk 6 haftalık periyota dikkat çeken başarılı futbolcu, “Özellikle ilk 6 haftalık periyot oldukça zor. Bu süreci en iyi şekilde, puan kaybı yaşamadan atlatırsak önümüzün açılacağını düşünüyorum. Bu süre içerisinde Beşiktaş ve Trabzonspor gibi iki önemli deplasman maçımız var. Ligin ikinci yarısında ilk maçımızda Göztepe’yi konuk edeceğiz ve rakibimiz iyi bir çıkış yakaladı. Ligin ikinci devresine iyi bir şekilde başlayıp, üzerine koyduğumuz taktirde daha avantajlı bir duruma gelebileceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.

Sözlerini şampiyonluk yarışında taraftar desteğinin öneminden söz ederek noktalayan Hasan Ali Kaldırım, “Bu sene lig oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçiyor. Şu anda şampiyonluk potasında 4-5 takım var. Bu nedenle son haftalara kadar heyecanın süreceğini düşünüyorum. En çok isteyen ve daha az hata yapan takım şampiyon olacaktır. İyi bir seri yakalayarak iyi bir duruma geldik. Bu seriye başladığımızda taraftarımız tekrardan stadımızı doldurdu. Onlarla birlikte bambaşka bir güç oluşturuyoruz. Taraftarımızın desteğiyle, enerjisiyle farklı bir futbol oynadığımızı söyleyebilirim. Onlar bizim için çok önemli. Her zaman taraftarımıza ihtiyacımız var. Ligin ilk yarısında son haftalarda yakaladığımız seriye, ligin ikinci yarısında da taraftarımızın gücü ve desteğiyle devam edeceğimize inanıyorum. İnşallah sezon sonunda taraftarımızı mutlu edeceğiz. Umuyorum ki, beraber 4.yıldızı kutlarız.” dedi.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde