Aykut Kocaman’ın ilacı Souza

0
133
views
Fenerbahçemizde sezonun ikinci yarısı için zirve hesapları yapılırken, Josef de Souza farklı bir anlam taşımaya başladı. Ozan Tufan’ı kadro dışı bırakan Aykut Kocaman, orta sahada hem 6 numara hem de 8 numara görevi için Josef de Souza’ya adeta ilaç gibi bakıyor.

Tecrübeli futbolcuyu sezon başından beri takdir eden Kocaman, transfer olmaması durumunda Souza’yı her iki görevde de kullanacak. Mehmet Ekici ve Alper Potuk’un sakatlık ile istikrarsızlık sıkıntılarından dolayı Brezilyalı futbolcu özel bir anlam taşıyor. 

Öte yandan, 29 yaşındaki orta sahanın, Fenerbahçe’ye geldiğinden beri bütün hocaların vazgeçilmezi olması dikkat çekiyor. Vitor Pereira tarafından 2015-16 sezonunda transfer edilen Souza, ertesi sezon Dirk Advocaat ile de formasını kaybetmedi. 

Bu sezon Aykut Kocaman’ın da takdirini kazanan tecrübeli oyuncu, 3 sezonda Fenerbahçe’de ligde 77, toplamda da 113 maça çıkıp, bu süreçteki en istikrarlı isim oldu.superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde